کد خبر: ۲۱۱۲۹۰
تاریخ انتشار:۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
آلایندگی زیست محیطی عسلویه با برنامه‌ریزی برطرف می‌شود
سوک:استاندار بوشهر با تاکید بر مهار گازهاى آلاینده در فضای عسلویه گفت: برای برطرف شدن مشکلات زیست محیطی در عسلویه ناشی از سوزاندن گازهای مشعل پارس جنوبی برنامه ویژه‌ای تدوین و عملیاتی می‌شود.
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر در عسلویه با اشاره به اینکه این شهرستان نماد اتحاد و وحدت است اظهار داشت: عسلویه با داشتن ظرفیت‌های مهم  و همزیستی مصالحت آمیزی مردم، به عنوان نماد وحدت، انسجام و برادری و صبوری است.

وی، با بیان اینکه دشمنان با ترفندهای گوناگون در صدد ایجاداختلاف بین مردم و مسئولان نظام هستند تاکید کرد: باید مراقب باشیم تا  اهداف دشمن دنبال نشود که این مهم نیاز به هوشیاری و آگاهی است.

استاندار بوشهر بالاترین سرمایه در جامعه را امنیت پایدار دانست و افزود: اینک جمهوری اسلامی ایران  از امنیت مطلوب و پایداری برخوردار است که باید از این موهبت الهی و سرمایه مهم اجتماعی پاسداری شود.

گراوند، عسلویه را پایتخت انرژی کشور دانست و خاطر نشان کرد: عسلویه دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف نفت، گاز، صنایع پتروشیمی و دیگر عرصه‌ها است که باید توجه ویژه‌ای به مطالبات و خواسته‌های مردم این شهرستان شود.

وی، با تاکید بر تسریع در عملیاتی شدن اجرای طرح آب شیرین‌کن عسلویه گفت: مجوز ایجاد آب شیرین کن عسلویه صادر شده که با تعیین جانمایی محل ساخت آن، به زودی این طرح اجرایی می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه وزارت نفت توجه ویژه‌ای به محیط پیرامونی صنایع دارد خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن شیوه نامه جدید وزارت نفت در مناطق پیرامونی تاسیسات نفتی و گازی، بسیاری از مطالبات مردم این مناطق برطرف می‌شود.

گراوند با تاکید بر توجه ویژه به اشتغال جوانان شهرستان عسلویه تصریح کرد: هر چند نرخ بیکاری در عسلویه نسبت به میانگین استان بوشهر پایین‌تر است ولی باید هیچ کس در عسلویه مشکل اشتغال نداشته باشد.

وی، توجه به رفع مسائل زیست محیطی و آلایندگی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: برای برطرف شدن مشکلات زیست محیطی در عسلویه ناشی از سوزاندن گازهای مشعل پارس جنوبی برنامه ویژه‌ای تدوین و عملیاتی می‌شود.

استاندار بوشهر، مهار گاز فلرهای فازهای پارس جنوبی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: برای این مهم وزارت نفت طرح‌های مهمی در دستور کار دارد که در حال اجراء است.

گراوند با قدردانی از تلاش نیروی دریایی سپاه در ساخت بیمارستان 36 تختخوابی در چاه مبارک عسلویه تصریح کرد: تکمیل این مرکز درمانی در بهبود شاخص‌‌های درمانی شهرستان عسلویه کمک زیادی می‌کند که همکاری برای توسعه زیرساخت‌ها و تسریع در تکمیل این بیمارستان مورد تاکید است.

وی، با اشاره به اینکه در 5 سال گذشته افزون بر 1720 میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به دهیاران و شهرداران استان بوشهر پرداخت شده است افزود: از این میزان اعتبار سهم شهرستان عسلویه افزون بر 450 میلیارد تومان بود که نقش مهمی در توسعه طرح‌های عمران شهری و روستایی داشته است/تسنیم