دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 25
کد خبر: ۱۴۷۷۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶
سوک:استاندار و نمایندگان مردم استان بوشهر با بیان اینکه سفر رئیس مجلس به این استان زمینه ساز شکوفایی اقتصاد شهرهای این استان است از دکتر لاریجانی به دلیل سفر به بوشهر قدردانی کردند.

به گزارش سوک،بی شک یکی از اولویت های اصلی کشور توجه به اقتصاد و رونق بخش تولید است و در این راستا نقش مجلس شورای اسلامی دراین زمینه بسیار تعیین کننده خواهد بود.

علاوه بر قانون گذاری یکی از وظایف مهم مجلس شورای اسلامی، وظیفه نظارت بر نحوه اجرای قانون در کشور در تمامی امور است که برای انجام این مهم نظارت میدانی بر نحوه اجرای بودجه های مصوب بسیار تاثیر گذار خواهد بود و با توجه به این موضوعات رئیس و نمایندگان مجلس از پروژه های مختلف کشور بازدید می کنند.

دکتر علی لاریجانی رتیس مجلس شورای اسلامی هر چند مدت یکبار با سفر به استان های مختلف کشور علاوه بر دیدار صمیمی با مردم استان های مختلف،  بطور میدانی از پروژه های مختلف کشور بازدید می کند و از نزدیک با مسائل پروژه ها و طرح های روبرو می شود و با اتخاد تدابیر و تعاملات با دیگر مسئولان کشور زمینه رفع مسائل و مشکلات را فراهم می کند.

دکتر لاریجانی با توجه به برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید رئیسعلی دلواری به بندر دلوار استان بوشهر سفر کرد و علاوه بر شرکت و سخنرانی در این مراسم، با مردم استان بوشهر دیدار و از پروژه ها و طرح های مختلف مانند طرح توسعه بندر بوشهر و نیروگاه اتمی این شهر بازدید کرد و تمهیدات لازم را برای تسریع در انجام امور اتخاذ کرد.

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و همچنین استاندار این استان درباره دستاوردهای سفر دکتر لاریجانی به استان بوشهر با بیان اینکه قطعا مردم این استان از برکات سفر رئیس مجلس برخوردار می شوند از دکتر لاریجانی تشکر کردند و در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت دستاوردهای این سفر را تشریح کردند که متن گفت و گو ها به شرح ذیل است:

جمیری: سفر رئیس مجلس زمینه ساز تحول اقتصادی بوشهرشد

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره دستاوردهای سفر ریس مجلس به استان بوشهر گفت: بوشهر  از ظرفیت های متنوعی در تمامی زمینه ها مانند اقتصادی برخوردار است که بهره برداری از این استعداد ها نیاز به توجه مسئولان دارد.

این عضو کمسیون انرژی مجلس ادامه داد: دکتر لاریجانی به دعوت نمایندگان مردم استان بوشهر پاسخ مثبت داد و با سفر به این استان از نزدیک در جریان امور مختلف قرار گرفت.

جمیری افزود: سفر دکتر لاریجانی به استان بوشهر باعث خواهد شد بسیاری از مشکلات منطقه رفع شود و زمینه پیشرفت اقتصادی فراهم شود.

وی گفت: حضور دکتر لاریجانی در جمع نیروهای مسلح استان بوشهر باعث می شود این نیروها با توان بیشتری از مرزهای کشور دفاع کنند.

جمیری نماینده بوشهر در مجلس یادآور شد: بازدید و بررسی رئیس مجلس از طرح توسعه بندر بوشهر باعث می شود که  پیشرفت این طرح شتاب گیرد.

موسوی نژاد: بازدید میدانی دکتر لاریجانی از پروژه های استان بوشهرزمینه ساز رفع مشکلات استان است

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز خرسندی از سفر دکتر لاریجانی به استان بوشهر گفت: بازدید میدانی دکتر لاریجانی از طرح ها و پروژه استان باعث می شود تا زمینه رفع مشکلات استان و زمینه برای تحول اقتصادی استان فراهم شود.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره دستاوردهای دیگر سفر دکتر لاریجانی به استان بوشهر افزود: تقویت اختصاص بودجه به پروژه های مانند طرح توسعه بندر بوشهر از نکات مهمی است که در آینده تاثیرات آن عاید مردم استان می شود.

موسوی نژاد با مثبت ارزیابی کردن نظارت رئیس مجلس بر پروژه های استانی یادآور شد: حضور دکتر لاریجانی در استان بوشهر باعث می شود که مسئولان در آینده با انسجام بیشتری برای شکوفایی استان تلاش کنند.

احمدی: دکتر لاریجانی به مشکلات کشاورزان استان بوشهررسیدگی کرد

موسی احمدی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با قدرانی از حضور دکتر لاریجانی در جمع مردم استان بوشهر و شرکت در مراسم بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس گفت: در چند ماه گذشته این دومین سفر رئیس مجلس به استان بوشهر است که نشان از توجه بالای دکتر لاریجانی به پیشرفت این استان و رفع مشکلات مردم است.

 نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دکتر لاریجانی در هوای گرم و شرجی بوشهر از بسیاری از پروژه ها و مناطق استانی بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل مردم بوشهر گرفت.

احمدی افزود: بعد از اینکه دکتر لاریجانی از مشکل تامین سوخت کشاورزان استان بوشهر اطلاع یافت با حمید چیت چیان وزیر نیرو تماس تلفنی برقرار کرد که وزیر نیرو قول مساعدت در این زمینه داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: بازدید دکتر لاریجانی از نیروگاه اتمی بوشهر باعث شد زمینه برای ارتقاء فعالیت و تامین بودجه نیروگاه فراهم شود. 

پور فاطمی: تقویت بودجه نیروگاه اتمی بوشهر با حضور دکتر لاریجانی بررسی شد

پورفاطمی نماینده مردم دشتی، تنگستان، دلوار و اهرم در مجلس شورای اسلامی درباره تایرات سفر دکتر لاریجانی به بوشهر گفت: با توجه به بازدید رئیس مجلس از ظرفیت های بالقوه استان بوشهر گفت گو هایی برای تسهیل در تصویب لایحه تبدیل استان بوشهر به منطقه آزاد تجاری در مجلس صورت گرفت.

وی ادامه داد: نیازهای بودجه ای نیروگاه اتمی بوشهر با توجه به بازدیدی که رئیس مجلس از بخش های مختلف نیروگاه داشتند بررسی شد.

پورفاطمی تصریح کرد: رئیس مجلس در این سفر از نقاط مختلفی  در استان بوشهر بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور مختلف قرار گرفت و بررسی های میدانی لازم را برای رفع  مشکلات مردم انجام داد.

وی یاد آور شد: در این سفر همچنین موضوع نیاز به منابع مالی برای بازسازی قلعه تاریخی و فرهنگی کلات با بازدید دکتر لاریجانی از این قلعه بررسی شد.


استاندار بوشهر: حضور دکتر لاریجانی در بوشهر رونق اقتصادی استان را تسریع می کند

 

مصطفی سالاری استاندار بوشهربا تشکر از دکتر لاریجانی برای سفر به بوشهر، در تشریح دستاوردهای سفر رئیس مجلس به این استان گفت: علاوه بر خواسته مسئولان استان بوشهر دعوت از دکتر لاریجانی برای حضور در بوشهر یک خواسته مردمی بود که رئیس مجلس با پاسخ مثبت به این در خواست مردم استان را خوشحال کرد.

وی ادامه داد: تصویب لایحه تبدیل بوشهر به منطقه آزاد تجاری یکی از موضوعات مهمی است که از رئیس مجلس خواسته شد که شرایط تصویب آن را در مجلس فراهم کند به دلیل اینکه انجام این مهم می تواند تحول اساسی در اقتصاد منطقه ایجاد کند.

استاندار بوشهر با قدردانی  از حضور دکتر لاریجانی در استان بوشهر افزود: پیوند پروژه های ملی مانند نیروگاه اتمی بوشهر و همچنین پروژه های پارس جنوبی از طریق بودجه از دیگر نکات مهمی بود که با رئیس مجلس مطرح شد تا زمینه شکوفایی استان فراهم شود.


منبع:خانه ملت

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
0
2
این دستاوردها برای شهر بوشهر بوده نه استان!دستاوردها به نام استان اورده میشه ولی در عمل فقط این طرح ها رو در شهر بوشهر میبینیم!مگه استان غیر از بوشهر شهر و شهرستانی ندارد!؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد