دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۱۷۷۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
به گزارش سوک؛ علیرضا حقیقی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر  با بیان اینکه استان بوشهر در تشکیل هیات نظارت نسبت به سایر استان های کشور پیش قدم بوده است، گفت:  هیات نظارت استان بوشهر تشکیل و شهرستان های گناوه، دیلم، دشتستان و بوشهر نیز کار خود را آغاز کرده و شهرستان های دیگر نیز تا هفته آینده به صورت رسمی تشکیل خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه در همدلی و همزبانی باید رابطه دولت و ملت و رابطه ملت و دولت تعریف شود،اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه باید منتقدین با دولت و دولت با منتقدین باشد.

انتخابات باید با توجه به همدلی و همزبانی باشد

مسئول انتخابات استان بوشهر افزود: باید در عمل به وظایف خود عمل کنیم و انتخاببات را حول محور همدلی و همزبانی برگزار شود تا باعث وحدت بین گروه های مختلف و اعتمادسازی میان مردم شود.

عضو کارگروه انتخابات استان بوشهر ضمن اشاره به منور اخلاقی انتخابات، بیان کرد: نامزد های انتخاباتی برای ورود به صحنه انتخابات اخلاق انتخاباتی را باید مد نظر بگیرند و رقابت های خود را با اشاره به منشور اخلاق انتخاباتی انجام دهند.

حقیقی عنوان کرد: برخی از کاندیدها به مسائلی که بعد از اخذ رای نمی توانند آنها را عملی کنند می پردازند که بعد از تحقق نیافتن وعهده ها جامعه را به گونه ای دچار یاس و ناامیدی خواهند کرد.

این مسئول انتخاباتی با توجه به اینکه رصد های انتخاباتی انجام شده است، ابراز کرد: پیش بینی می شود حدود 70نفر برای شرکت در صحنه انتخابات مجلس نام نویسی کنند.

وی تصریح کرد: کاندید ها برای آغاز تبلیغات باید روال قانونی را طی کنند و تاییدیه از هیات نظارت بگیرند و بعد از آن قانون تبلیغات به مسئولین ستادها و کاندیدهای انتخاباتی به صورت کتبی اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با اشاره به مراحل انتخابات خاطرنشان کرد: بعد از نام نویسی کاندید های انتخاباتی از 5دی ماه تا 15دیماه بررسی صلاحیت ها توسط هیات اجرایی انجام خواهد شد و بعد از آن توسط هیات نظارت به فرمانداری ها ابلاغ و توسط فرماندار شهرستان ها اعلام خواهد شد.

با تبلیغات ممنوعه برخورد خواهد شد

مسئول ارشد انتخابات در استان بوشهر گفت: افرادی که در تاییدیه صلاحیت لازم را کسب نمی کنند می توانند از 16دی ماه تا 20دی ماه به هیات نظارت استان و بعد از آن به هیات نظارت کشور شکایت و رسیدگی کنند.

عضو کارگروه انتخابات استان بوشهر افزود: در 27دی ماه اسامی کاندیدهای انتخاباتی توسط وزارت کشور اعلام خواهد شد و فرمانداری های استان بوشهر روز 28دی ماه اسامی نامزدهای انتخاباتی را منتشر خواهند کرد.

این مسئول انتخاباتی استان بوشهر ضمن اشاره به اینکه اگر کاندید ها تبلیغات ممنوعه انجام دهند با آنها برخورد خواهد شد، بیان کرد: کاندید های انتخاباتی می توانند از 29بهمن ماه تا 5 اسفند ماه به صورت کامل آزاد تبلیغات خود را آغاز کنند و روز ششم اسفند ماه سکوت کامل تبلیغاتی است.

وی با بیان اینکه روز هفت اسفند به مدت 10ساعت در حال اخذ رای هستیم، عنوان کرد: تمدید زمان انتخابات بنا به درخواست فرمانداری ها و دستور وزارت کشور خواهد بود.

650هزار نفر واجد شرایط انتخابات در استان بوشهر

حقیقی تصریح کرد: هیچ کدام از مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر حق ندارند از کاندیدهای انتخاباتی سخن بگویند یا در میتینگ های سیاسی حضور داشته باشند، در صورت مشاهده با آنها برخورد خواهد شد.

مسئول امنیت استان بوشهر تاکید کرد: پیش بینی شده است که بیش از 650هزارنفر واجد شرایط برای حضور در انتخابات باشد که امسال متوسط مشارکت در انتخابات بالای 70درصد خواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با توجه به انیکه بیشترین جلسات را با اعزاب و تشکل های سیاسی استان بوشهر داشته ام، خاطرنشان کرد: جلسات گروهی و خصوصی با همه تشکل ها و احزاب برای هر چه با شکوه برگزار شدن انتخابات برگزار شده است و نظرات این نخبگان در انتخابات استفاده خواهد شد.

منبع: سپاس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد