دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 06
کد خبر: ۱۷۷۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
به گزارش سوک؛ مدیرکل ثبت و احوال استان بوشهر گفت: یکی از رسالت‌های ثبت‌ احوال بسترسازی برای حضور حداکثری مردم در امر انتخابات است.
خبرگزاری فارس: بسترسازی برای حضور حداکثری در انتخابات رسالت اداره ثبت‌ احوال

کیومرث صالحی صبح امروز در جلسه ستاد انتخابات شهرستان دشتی گفت: اداره کل ثبت‌ احوال سه وظیفه مهم در امر انتخابات بر عهده دارد که یکی از آن‌ها عضویت در هیئت‌های اجرایی است.

مدیرکل ثبت و احوال استان بوشهر افزود: دومین رسالت اداره ثبت احوال این است که یکی از چهار مرجعی است که در احراز صلاحیت کاندیداها نقش ایفا می‌کند.

وی افزود: سومین رسالت ثبت احوال بسترسازی برای شرکت حداکثری مردم در امر انتخابات است.

صالحی یادآور شد: انتخابات بر اساس شناسنامه به عمل می‌آید و سازمان ثبت احوال به‌عنوان متولی امر صدور شناسنامه یکی از عوامل بسترساز برای حضور حداکثری در پای صندوق‌های اخذ رأی است.

وی افزود: ما در این زمینه تمام تلاش‌های خود را انجام داده‌ایم که هر کس فقدان شناسنامه و یا کارت ملی است به ادارات ثبت احوال مراجعه و درخواست کند ما نیز آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستیم.

صالحی تأکید کرد: 72 ساعت قبل از برگزاری انتخابات چون امکان سرویس‌دهی در سراسر کشور به‌صورت آنلاین وجود ندارد بنابراین اطلاعات جمعیت کشور در اختیار وزارت کشور قرار گرفته و به‌صورت آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما در آن زمان قادر به صدور شناسنامه برای افراد نخواهیم بود و استمداد می‌طلبیم افرادی که شناسنامه‌شان مفقودشده تا قبل از آن تاریخ جهت صدور شناسنامه اقدام کنند.

صالحی خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم جهت دریافت کارت‌های ملی خود به ادارات ثبت احوال در سراسر استان مراجعه و کارت‌های ملی خود را دریافت دارند زیرا در روز انتخابات نیرو به‌اندازه کافی نداریم که بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد