جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 28
کد خبر: ۱۷۷۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۵
به گزارش سوک ؛ علی رغم اظهارات رئیس جمهور مبنی بر عدم دخالت دولت در انتخابات آینده، اخباری مبنی بر همراهی و همکاری و نیز جلسات و گعده های انتخاباتی دولتی های استان بوشهر با برخی از کاندیداهای انتخاباتی دیده می شود که مشخص می شود دولت تدبیر و امید نیز بیکار ننشسته و در صدد نیرو چینی و انتخاب گزینه هایی برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در سطح استان است تا از حضور مجدد مخالفانش در مجلس جلوگیری کند.

این در حالی است که طبق ماده ۲۵ قانون انتخابات هیچ یک از دستگاه های دولتی مجاز به دخالت در امر انتخابات نیستند.

گرچه هنوز و به مانند همیشه و بر اساس ساختار انتخابات در کشور تا زمانی که تایید صلاحیت کاندیداها اعلام نشده، به طور قطع نمی‌توان از حضور اشخاص و شخصیت‌های مختلف سخن گفت و طبیعتاً تمام تحلیل‌ها وجهه احتمالی به خود می‌گیرد ولی اخیراً خبری مبنی بر جانبداری برخی از دولتیون آموزش و پرورش شهرستان گناوه از یک کاندید خاص در این حوزه انتخابیه منتشر شد که در نوع خود تعجب و تامل برانگیز بود و حال اخبار موثق حاکی از آن است که یکی از بخشداران گناوه نیز به جرگه طرفداران این کاندید پیوسته است و در برخی محافل به طرفداری وی سخن گفته است.

حمایت ها به جانبداری یک یا دو مسئول شهرستانی ختم نشده است و هفته گذشته یکی از مسئولین استانی نیز با این کاندیدا در خانه باغی در گناوه دیدار و گفتگو داشته است. این همراهی های مشکوک و چراغ خاموش دولتی ها از یک کاندیدای خاص، نشان از برنامه ریزی دقیق آنان برای بدست آوردن کرسی های مجلس دهم بدون کمترین چالش است.

دولت که قطعا سعی خواهند کرد با گزینه هایی سفید و بدون حاشیه وارد این عرصه شوند تا ریزش کمتری داشته باشند در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم این کاندید را بهترین گزینه یافته اند و به همین دلیل شاهد طرفداری افراطی برخی اعتدالیون از این فرد هستیم؛ چرا که این فرد چهره ای جنجالی ندارد و می تواند یکی از همان گزینه های بی حاشیه باشد تا دولت اعتدال را همچون جریان دوم خرداد و فعالان در فتنه 88 از مشکل احراز صلاحیت نجات دهد.

گرچه بسیاری از اصلاح طلبان افراطی استان بوشهر به اجبار به پناه هاشمی رفسنجانی خزیده اند و اکنون به امید تایید صلاحیت وارد کارزار انتخابات شده اند ولی دولت تدبیر این ریسک را نکرده و گزینه بی حاشیه ای را اختیار نموده است که با پرچم مستقل، گزینه دولت تدبیر و امید در انتخابات شود.

با نزدیک شدن به ایام انتخابات قطعا فعالیت ها علنی تر خواهد شد، اما آنچه مهم می نماید حیاتی بودن انتخابات آتی برای اصلاح طلبان و دولت روحانی است و در این طیف ها تمام تلاش خود را برای بدست آوردن حداقل اقلیتی قدرتمند در مجلس به کار خواهند بست و این جاست که نقش نهادهای نظارتی بیش از پیش احساس می شود.

منبع : گام نیوز

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد