پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 13
کد خبر: ۱۷۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۱
به گزارش سوک؛عباس قلی‌پور ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر یکی از استان‌های پیشتاز در اجرای مراحل مختلف انتخابات است و کمیته‌های متعددی برای برگزاری و نظارت بر انتخابات تشکیل شده است.
وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در هفتم اسفندماه امسال، اضافه کرد: برای اینکه این انتخابات همچون گذشته سالم و پرشور و پرنشاط برگزار شود، اجرای قانون باید به صورت جدی در دستور کار باشد.

مدیرکل بازرسی، عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر با اشاره به تشکیل هیئت بازرسی و کمیته حقوقی انتخابات استان بوشهر، بیان کرد: اجرای ۱۰۰ درصدی قانون به صورت جدی توسط کمیته حقوقی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این راستا چند اقدام ابتکاری در استان داشته‌ایم که در کشور اجرایی شده است، تصریح کرد: گلوگاه‌های تخلف انتخاباتی را شناسای کرده‌ایم و جرایم احتمالی انتخاباتی نیز شناسایی شده است.

قلی‌پور با اشاره به اینکه مجازات‌های مربوط به هر یک از جرایم نیز مشخص شده است، ادامه داد: این موضوعات در اختیار برگزارکنندگان و ناظران انتخابات و همچنین کاندیداها و وزارت کشور قرار گرفته است.

وی همچنین از تشریح و ابلاغ حقوق نامزدهای انتخابات به صورت مکتوب خبر داد و افزود: امسال بازرسی‌های انتخابات به صورت هوشمند انجام می‌شود و در همه شعب نیز یک بازرس حضور دارد و به ازای هر ۲۰ بازرس یک سربازرس فعالیت می‌کند.

مدیرکل بازرسی، عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر گفت: امکان دسترسی و طرح شکایت و گزارش تخلف برای نمایندگان کاندیداها نیز وجود دارد و می‌توانند در هر شعبه‌ای که هستند تخلفات را ثبت کنند و به صورت آنلاین در استانداری مشاهده شود.

وی تصریح کرد: همه تمهیدات برای اجرای دقیق قانون انتخابات پیش‌بینی شده و شرایط فراهم است تا انتخابات پرشور در همه نقاط استان بوشهر برگزار شود.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد