پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۱۷۸۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹

به گزارش سوک به نقل "کوگانا"، میدان انتخابات عرصه ی رودرویی تیز هوشی وزمینه ی بروز مواهب عقلی است ... اگراینگونه شود هیچکس "بازنده" نخواهد بود

 

علیرغم  تفاوت سطح توانمندیها و تنوع سلائق در میان نامزدهای انتخاب مجلس شورای اسلامی اما آنچنان در دیدگاهها مطرح می شود همگی بنوعی سعی در تحقق درجات بالاتری از اهداف توسعه ی منابع انسانی را بعنوان پایه رویکرد انتخاباتی خود در نظر داشته اند، و این دیدگاه به اعتباری مشخص در دستورکار قرارگرفته چون عنصر بشری در عین حال که خود هدف توسعه است، ابزار آن نیز بشمار می رود .
 
از همین منظر توسعه ی انسانی هدف نهایی در مصب و بهم پیوستن ملاحظات انتخاباتی محسوب می شود، لذا شاخص ها و معیارهای معتبر در همین عرصه با اهتمامی بزرگ از سوی برنامه ریزان ستادها ی انتخاباتی درحین انتخابات و برنامه ریزان دولتی قبل و پس از انتخابات مواجه می گردد وهرگاه این موضوع را بخواهیم تحلیل کنیم چاره ی نیست که در راستای درک حقیقت توانمندی متمایز نامزدهای انتخاباتی از میان واقعیت های موجود به دو عنصر اساسی بپردازیم 1)  نحوه ی مدیریت رقابت انتخاباتی تا پس از شمارش آرا  2) چگونگی بسترسازی در عملیاتی کردن برنامه ها و اهداف پس از پیروزی در انتخابات؛ اینک هر کدام را بصورتی مختصر توضیح می دهم:
 
1) نحوه ی مدیریت رقابت انتخاباتی تا پس از شمارش آرا: طبعاً شخص کاندید خود در وهله ی اول مسئول کارگردانی ستاد مبارزات انتخاباتی محسوب می شود و معمولاً بر برنامه ریزی عالی، سازماندهی منسجم، تولید مطلوب وموثر محتوای تبلیغات تکیه دارد و چگونگی گسترش این پروسه در هر ستاد تبلیغاتی، عاملی اولیه برای حضور قوی تر در صحنه ی انتخابات بشمارمی آید که با درک حرفه ی وئمطلوب از سطوح متنوع اهداف حوزه انتخابیه، می تواند در روند تکاملی همراه داشتن توده مردم فاصله ی متمایز بین یک کاندید با رقیبان را افزایش دهد. فراموش نکنیم هدف از تبلیغات، ارائه آگاهی و شناخت بهتر و سازنده تا رسیدن به نتیجه ی قابل قبول در "رای دادن" است.
                                                                                                                                                      
2) چگونگی بسترسازی در عملیاتی کردن برنامه ها و اهداف پس از پیروزی در انتخابات:
به میدان آوردن قابلیت های انسانی و شناخت مطالعه شده دقیق ظرفیت های ماده حوزه انتخابیه، با لحاظ کردن شرایط موجود و در نظر داشتن نقطه ی مطلوب نه تنها در این مرحله، بلکه حتی در کوران رقابتها نشان از جدیت یک کاندید داشته و همین مورد یکی از عواملی انگیزشی درونی و بیرونی درنقطه تحول نتیجه انتخاب و ایجاد موج گرایش در 48 ساعت پایانی هفته ی تبلیغات و موجب تسهیل در تحرک میدانی کاندید پیروز پس از ارتباط موثر با گروهها ی مختلف، افراد موثر و متنفذ را در سطوح ملی و استانی و منطقه را مهیا می کند.
 
"جان کلام" اینکه در راستای تعریف عمومی "توسعه پایدار" گفته می شود: توسعه ی پایدار اینست، ضمن اینکه بهره برداری نسل فعلی از منابع موجود رضایت بخش است، شرایط بگونه ای برنامه ریزی و مدیریت شود که  نسل های بعد نیز از میراث بجامانده در همه ی ابعاد محیطی و شاخص های توسعه برای یک زندگی مناسب برخوردارباشند.
 
وسئوال مرکزی در این فرصت اینست که دراین خصوص، ما کدام سازکارها را در یادداشت انتخاباتی خود داریم؟ بویژه اینکه همه مردم پس از اعلام نام برنده انتخابات، با بروز گره گشایی برگزیده قوی خود، خویش را پیروز حقیقی انتخابات خواهند دید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد