پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 13
کد خبر: ۱۸۱۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷

به گزارش سوک ، حداد عادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در حاشیه همایش رویش‌های انقلاب در جمع خبرنگاران از مشخص‌شدن ۸۰ درصد لیست اصولگرایان تهران خبر داد و اظهار داشت: امیدواریم ظرف یکی دو روز آینده کارها انجام شود.

حداد عادل درباره انتقادها به عدم حضور یک‌هفته‌ای در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از گرفتاری‌های ما حضور در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان است و صبح زود و شب دیر درگیر این موضوع هستیم و البته اصلاح‌طلبان و سایرین نیز همینطور هستندو این طبیعی است که چند کار با یکدیگر جمع نمی‌شود.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان در پاسخ به فارس درباره جلسه با نامزدهای جدیدالورود آن را جلسه‌ای بسیار خوب و مفید ارزیابی کرد و اظهار داشت: این جلسه شناخت بهتری برای تصمیم‌گیری به ما داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیست تهران در حال حاضر به ۵۶ نفر رسیده است، گفت: شاید از این تعداد کمتر باشد.

حداد عادل درباره اینکه آیا لیست نهایی ۱۲ بهمن اعلام خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: امیدوار بودیم ولی یک مطلب این است که باید صبر کنیم تا شورای نگهبان نظر نهایی خود را بدهد و ما با همه اطلاعات لازم تصمیم‌گیری کنیم.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان درباره اعتماد مردم به مجلس ششمی‌ها یادآور شد: این را باید از مردم پرسید، امیدواریم حافظه تاریخی مردم در این انتخابات کمک کند تا کسانی که چند بار در امتحان خود در پیشگاه ملت مردود شده‌اند، دوباره به نام دیگری به مسئولیت‌های سرنوشت‌ساز نرسند.

وی درباره استفاده از جوانان در لیست تهران به مزاح گفت: بله از جوانان هم استفاده کرده‌ایم و بنده خودم یکی از آنها هستم.

نماینده مردم تهران در پایان درباره سرلیست فهرست ۳۰ نفره تهران تاکید کرد: سرلیست مهم نیست و جزو مسائل فرعی محسوب می‌شود.

**دشمن به ناآگاهی نسل جوان از تاریخ ایران امید بسته است

همچنین غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف اصولگرایان در همایش صدای رویش‌های انقلاب که عصر امروز در مجتمع فرهنگی سرچشمه تهران برگزار شد با بیان اینکه ما با دیدن جوانان روحیه و قوت می‌گیریم به خاطرات خود از زمان انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید همه ما امیدمان این بود که نسلی از راه برسد که در فضای انقلاب متولد شده و رشد کرده باشد و به کمک نسل اول بیاید.

حداد عادل ادامه داد: بنده در اسفند سال ۵۷ به توصیه شهید مطهری در کابینه دولت موقت معاون وزارت ارشاد بودم اما با گذشت ۵ ماه از پیروزی انقلاب، انقلاب اسلامی هنوز یک روزنامه هم نداشت.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: برای ما که آن روزها را دیده‌ایم امروز که شما جوانان را می‌بینیم خدا را شکر می‌کنیم؛ دشمنان امید بسته‌اند که نسل اول و دوم که جبهه و زندان‌های قبل انقلاب را رفته‌اند از صحنه خارج بشوند و نسلی بیاید که نه طاغوت و جنگ و جبهه را دیده و نه شهادت‌ها را تا بتوانند انواع سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای آنها را بمباران کنند.

وی با بیان اینکه آنها حتی می‌خواهند انقلاب اسلامی را بدهکار جریان طاغوت کنند خاطرنشان کرد: دشمنان به ناآگاهی نسل جوان از تاریخ ایران امید بسته‌اند و ما باید این امید را ناامید کنیم.

حداد عادل با تاکید براینکه شما جوانان نشان داده‌اید که انقلاب یک جریان مستمری است که روز به روز نوتر می‌شود افزود: شما صحبت‌های رهبری و رهبر انقلاب نیز صحبت‌های شما را به خوبی می‌فهمند و امام راحل نیز همین گونه بودند وجوانان در انقلاب بیشترین هم‌نوایی را با امام راحل داشتند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان به خاطره‌ای از بازرگان اشاره کرد و ادامه داد: پس از آنکه بازرگان از دولت موقت کناره گرفت خبرنگاری با او مصاحبه کرد و او گفت من مبهوت هستم که امام چه پیامی دارد که اینطور جوانان را به خود مجذوب کرده است.

وی با تاکید براینکه رهبر معظم انقلاب هم مانند امام هستند یادآور شد: امروز در هر عرصه‌ای از جمله هنر، سینما و رسانه حضور جوانان مایه امیدواری است و ان‌شاءالله در عرصه سیاست هم حضورشان مبارک باشد و امثال ما قدر این هوشیاری و رویش را بدانیم.

حداد عادل در ادامه این نشست پس از تقدیر از زارعی ادامه داشت با بیان اینکه تقدیر از آقای زارعی همه ما و ایشان را غافلگیر کرد به ذکر خاطره‌ای درباره این نماینده پرداخت و گفت: ما درباره موضوعی چندین ماه در مجلس کاری سنگین را دنبال می‌کردیم و علی‌رغم میل برخی‌ها این موضوع به نتیجه رسیده و بنده احساس کردم باید از آقایان زاکانی و زارعی تقدیر شود.

نماینده مردم تهران افزود: بنده با منزل آقای زاکانی تماس گرفتم اما او گفت که این کار را آقای زارعی به دوش کشیده لذا بنده به ایشان زنگ زدم اما او هم گفت که من کاره‌ای نبوده‌ام و هر کاری که صورت گرفته توسط آقای زاکانی بوده است بنابراین می‌خواهم ب گویم که آنها چنین افرادی هستند و جای آنها خالی خواهد بود.

منبع:نماینده

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد