پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 01
کد خبر: ۱۸۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۴
آیت‌الله حسینی بوشهری:
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان گفت: کسانی که تایید صلاحیت نشدند بر اساس تسلیم بودن در مقابل قانون و برای اینکه فضا و شرایط کشور یک فضای مناسبی باشد باید حکم شورای نگهبان را بپذیرند.

به گزارش سوک:آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهریدر پاسخ به اینکه دلیل حمله زودهنگام برخی به شورای نگهبان چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: کسانی که نقدی نسبت به شورای نگهبان دارند دو دسته هستند یک دسته کسانی هستند که از اول با نظام ما سر سازگاری نداشتند و منتظر نمی‌مانند کسی تائید یا رد صلاحیت شود و این‌ها با نهادهای حکومتی مشکل‌ دارند.

امام‌جمعه قم افزود: دسته دوم کسانی هستند به خاطر توقعات و انتظاراتی که نسبت به خودشان و کاندیدایشان داشتند زمانی که دیدند این توقع برآورده نشده تصور می‌کنند که حقی از آن‌ها ضایع‌شده و نقد و ایراد می‌کنند.

حسینی بوشهری تأکید کرد: کسانی که تایید صلاحیت نشدند بر اساس تسلیم بودن در مقابل قانون و برای اینکه فضا و شرایط کشور یک فضای مناسبی باشد باید حکم شورای نگهبان را بپذیرند.

وی اضافه کرد: مبنای رد صلاحیت از ناحیه شورای نگهبان این نیست که این‌گونه افراد در جامعه نمی‌توانند مسئولیتی بپذیرند و کاری انجام دهند بارها و بارها مقام معظم رهبری روی این نکته در ادوار گذشته هم تأکید کرده بودند که افراد ممکن است از طرف شورای نگهبان تائید صلاحیت نشوند اما مسئولیت‌های دیگری که در نظام وجود دارد می‌توانند به‌نظام خدمت کنند.

حسینی بوشهری در پاسخ به اینکه چه انتظاری از مردم جهت حضور حداکثری در روز اسفندماه دارید، افزود: انتظاری که از مردم ما بوده و هست و خواهد بود اینکه همیشه حضور باشکوه در عرصه‌های مختلف انتخابات داشته باشند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم نیازی نیست ما توصیه‌ای به این مردم کنیم زیرا مردم اهل تشخیص و بصیرت هستند و در بسیاری از موارد مردم حساسیت‌ها را می‌دانند و بنابراین بدون توصیه ما باید روز هفتم اسفندماه شاهد شکوه و عظمت و حضور حداکثری مردم باشیم.

منبع:فارس

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد