چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۱۸۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۶
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری پس از 15 ساعت به پایان رسید و اکنون مرحله مهم و حساس شمارش آرا فرا رسیده است.

به گزارش سوک:انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری پس از 15 ساعت به پایان رسید و اکنون مرحله مهم و حساس شمارش آرا فرا رسیده است.

 انتخابات 7 اسفند از ساعت هشت صبح به مدت ده ساعت (18) آغاز شد، ولی به دلیل حضور شمار زیادی از رای دهندگان، این زمان تا ساعت 23 ادامه یافت و نهایتا ستاد انتخابات استان پایان رای گیری را اعلام کرد و مقرر شد تنها از افرادی که در شعب باقی مانده اند، رای اخذ شود.

براساس توافقی که میان شورای نگهبان و وزارت کشور صورت گرفته، قرار است ابتدا آرا صندوق انتخابات خبرگان رهبری شمارش شده و سپس به سراغ صندوق انتخابات مجلس شورای اسلامی در شعب بروند.

علاوه برآن، قرار است صندوق های هر دو انتخابات باز و آرا از آن استخراج شود تا در صورت جابجایی تعرفه های خبرگان یا مجلس، هر کدام در محل خود قرار بگیرند.

همچنین براساس اعلام مسئولین ستاد انتخابات، رسانه های مجازی و سایت های خبری اجازه انتشار نتایج شمارش آرا شعب یا پیش بینی آمار اولیه حوزه های انتخابیه را ندارند و باید منتظر دریافت خبرهای منابع رسمی باشند.

یک منبع آگاه  گفت: در ادوار گذشته انتخابات مجلس در استان، شمارش آراء شعب در میانگین زمانی 2 تا 4 ساعت به طول می انجامیده و معمولا حدود 3 بامداد جمع بندی نتایج هر حوزه انتخابیه امکانپذیر بوده، ولی امسال برای نخستین بار انتخابات همزمان دیگری (خبرگان رهبری) نیز برگزار شده و این بازه زمانی را بیشتر می کند.

منبع:خلیج فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد