پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
کد خبر: ۱۹۱۶۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
سروش حمیدی
سروش حمیدی: در همه جای دنیا زمانی که اقتصاد کشورها و نیز صنایع و بنگاه های تولیدی با رکود و وضعیت نامناسب روبرو می شوند دولت ها تلاش می کنند با دادن تسهیلات و مشوق های مالیاتی از یک سو صنایع و بنگاه ها را سرپا نگه دارند و از طرفی دیگر به حفظ اشتغال کمک کنند.

سروش حمیدی //


دولت باید با ارائه تسهیلات و مشوق های مختلف به کمک فعالین صنعت ساختمان بیاید و از سوی دیگر باید شرایط همکاری با سایر کشورها برای افزایش صادرات محصولات مرغوب صنایع ساختمان به کمک این صنایع بیاید.

مهم ترین موضوعی که این روزها موجب بی رونقی صنایع وابسته به ساختمان در کل کشور شده، چالش‌هایی مانند رکود اقتصادی و بی رمقی بازار ساخت و ساز و مسکن است که فعالیت این صنعت را با کمبود منابع مالی و نبود نقدینگی مواجه کرده است.

از سوی دیگر با توجه به این که صنایع وابسته به ساختمان بخش قابل توجهی از اشتغال را در کشور شامل می شود، رکود حاکم بر این صنعت موجب بیکاری و افزایش شمار بیکاران شده است.

همچنین رکود شدید حاکم بر این صنایع و چالش‌های مالی حاصل از آن موجب افزایش بدهی های فعالین این صنایع شده است، تا جایی که رفته رفته شاهد افزایش شمار تعطیلی این واحدهای صنعتی هستیم.


راهکارهای حفظ و تداوم فعالیت واحدهای کوچک وابسته به ساختمان:

در همه جای دنیا زمانی که اقتصاد کشورها و نیز صنایع و بنگاه های تولیدی با رکود و وضعیت نامناسب روبرو می شوند دولت ها تلاش می کنند با دادن تسهیلات و مشوق های مالیاتی از یک سو صنایع و بنگاه ها را سرپا نگه دارند و از طرفی دیگر به حفظ اشتغال کمک کنند.

بر این اساس دولت باید با ارائه تسهیلات و مشوق های مختلف به کمک فعالین این صنایع  بیاید و از سوی دیگر باید شرایط همکاری با سایر کشورها برای افزایش صادرات محصولات مرغوب و ممتاز کشور را فراهم آورد.

دیگر راهکاری که می تواند کمک ویژه ای به این صنایع بکند پایین آوردن ارزش گمرکی ماشین آلات خارجی و تکنولوژی به روز حال حاضر صنایع ساختمانی در دنیا و بالعکس آن افزایش ارزش های گمرکی محصولات این  صنایع می باشد لذا با بالا بردن ارزش این محصولات می توان کمک ویژه ای به رونق این صنایع نمود.

امیدواریم با کمک دولت شاهد رونق و فعالیت این صنایع کوچک باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: