سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 20
کد خبر: ۱۹۴۴۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر گفت: آمریکایی ها برای جوانان خود قهرمان سازی می کنند و ما نام قهرمانان و پهلوانان بزرگی مانند شهید حسین فهمیده را از کتب درسی حذف می کنیم
به گزارش سوک ، مهراب کیانی در جمع خبرنگاران گفت: مسئله حذف داستان شهید فهمیده از کتاب پایه ششم ابتدایی در راستای کاهش روحیه انقلابی دانش آموزان صورت گرفته است.
 
وی افزود: در سال گذشته نیز شاهد بودیم در ماهنامه های وزارت آموزش و پرورش که در آبان ماه چاپ شد کوچک ترین اشاره ای به تسخیر لانه جاسوسی نشده بود، مگر نه اینکه امام فرمودند تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم بوده است. پس چگونه است برخی درحالی که مدعی پیگیری خط امام هستند، بیانات شفاف و ماندگار امام را مورد بی مهری قرار می دهند.
 
مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر ادامه داد: چگونه می شود این مسئله را اتفاقی دانست درحالی که مشاهده می کنیم یک مسیری به شکلی پروژه گونه درحال رخ دادن است؛ اول برخی از اصحاب فتنه که در استان های خود به دلیل سوابق تاریک نتوانسته اند پست بگیرند در وزارت خانه مدیرکل می شوند.
 
وی افزود: از دیگر سو نسبت به تسخیر لانه جاسوسی بی توجهی تعمدی صورت می گیرد و پس از آن بحث کنوانسیون حقوق کودکان طرح می شود که اجرای آن به آمادگی دفاعی جوانان ما لطمه وارد می کند و هم اکنون نام الگوی بزرگ نوجوانان، شهید حسین فهمیده از کتاب درسی حذف می شود. آیا همه این ها اتفاقی است؟!
 
کیانی با تشریح بیشتر این موضوع عنوان کرد: امروزه یک سری رویداد در حال اتفاق است که نمی توان به صورت ساده از کنار آن گذشت زیرا لطمه های جبران ناپذیری به روحیه انقلابی و مقاومت جوانان و نوجوانان وارد می کند.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آمریکایی ها و جهان غرب به دلیل کمبود الگو و اسطوره سعی در قهرمان سازی های دروغین و پوشالی دارند و این خلا را با انیمیشن و سریال های تخیلی پر می کنند.
 
وی یادآور شد: حال چه شده که ما با داشتن این قهرمانان بزرگ سعی داریم نام آن ها را از کتب درسی خود حذف کنیم. پروژه نفوذ در حوزه فرهنگ در همین مسیرها رخ می دهد.
 
کیانی تاکید کرد: برخی پروژه ها به آرامی در فضای تربیتی رخ می دهد و هر سال سعی می کنند سنگی روی سنگ دیگر بگذارند و آرام آرام کتاب ها را از روحیه انقلابی و مقاومت تهی کنند تا دانش آموزان امروز بعنوان آینده سازان جامعه، متوجه نشوند که برای حفظ این خاک چه خون ها ریخته شده است./گام نیوز

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد