چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 08
کد خبر: ۱۹۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: از آغاز ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن تاکنون 15 هزار خانوار بوشهری مشارکت کرده اند.
به گزارش سوک، رضا عوض پور روز پنجشنبه در همایش سرشماری و توسعه پایدار با بیان اینکه در استان بوشهر شهرستان عسلویه در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن پیشتاز است افزود: شهرستانهای عسلویه با 10.6 درصد، کنگان 6.93 درصد، دشتی 5.71 درصد در رده های نخست تا سوم این مشارکت اینترنتی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هر برنامه ریزی نیازمند به اطلاعات و آمار واقعی است بیان کرد: سرشماری موثرترین و کامل ترین روش گردآوری اطلاعات جمعیتی در هر مکان و نقطه است.

عوض پور با تاکید بر توجه بر ارائه اطلاعات دقیق و صحیح در تکمیل فرم سرشماری عمومی نفوس و مسکن عنوان کرد: تمامی اطلاعات کسب شده در سرشماری عمومی نفوس و مسکن محرمانه است و در اختیار هیچ ارگان و سازمانی قرار نمی گیرد و تنها برای برنامه ریزی توسعه استفاده می شود.

وی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه از سال آینده اجرایی می شود گفت: برای اجرای برنامه ششم توسعه نیاز به آمار و اطلاعات است که سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری در این زمینه نقشی مهم ایفا می کند.

عوض پور یادآور شد: در ارائه اطلاعات به سامانه سرشماری نفوس مسکن تلاش شود دقیق و بدون اشتباه باشد تا برنامه ریزان در استخراج اطلاعات و اجرای برنامه ها دچار اشتباه نشوند.

وی با تاکید بر مشارکت جدی دهیاران در سرشماری اینترنتی گفت: استان بوشهر در فناوری اطلاعات و اینترنت رتبه برتر کشور دارد که انتظار می رود بیش از 90 درصد روستائیان و 80 درصد ساکنان شهرهای استان بوشهر در تکمیل فرم سرشماری اینترنتی ثبت نام کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه در حوزه عمران روستایی و شهری طرح های مهم اجرا شده است افزود: برای اجرای طرح های عمران شهری و روستایی استان بوشهر بیش از 25 درصد اعتبارات به این بخش تخصیص می یابد.

وی با بیان اینکه سالانه یکهزار میلیارد ریال از محل بودجه عمومی به عمران شهری اختصاص می یابد گفت: درسه سال گذشته 9 هزار و 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات عوارض آلاینده و ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان بوشهر اختصاص یافته است.

مرحله ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 از سوم مهرماه جاری آغاز شده و 24 این ماه ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد