سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
کد خبر: ۱۹۷۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۹
وی افزود: عدم حضور مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در شهرستان دشتی طی یک سال گذشته در حالی که فاصله این شهرستان تا مرکز استان 80 کیلومتر است، جای تعجب دارد.

به گزارش سوک ؛ عباس بحرینی در شهرستان دشتی اظهار داشت: در حوزه امور اجتماعی یک هزار و  500 خانوار، در حوزه توانبخشی 2 هزار و 240 نفر معلول، تعداد 200 نفر بیمار اعصاب و روان و تعداد 26 نفر معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش خدمات حمایتی سازمان بهزیستی در استان بوشهر قرار دارند.

وی اضافه کرد: حداقل مستمری پرداختی به این افراد مبلغ 530 هزار ریال و حداکثر مبلغ یک میلیون ریال است و اکثر آنان از کمبود هزینه‌های معیشتی، درمانی، تحصیلی و تأمین لوازم زندگی، بهداشتی و اجاره مسکن رنج می‌برند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی افزود: این اداره به دلیل کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود اعتبار به خصوص در سال جاری جواب گوی انتظارات و نیازهای جامعه هدف نیست.

بحرینی یادآور شد: به همین دلیل مراجعات مکرر ارباب رجوع و مشکلات عدیده مددجویان و عدم پاسخگویی لازم کارکنان این اداره، ادامه کار برای اینجانب و همکاران را غیرممکن کرده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی توضیح داد: به دلیل مشکلات گسترده مردم، مددجویان شهرستان دشتی و بی‌توجهی مدیرکل برای بازدید از این شهرستان طی یک سال گذشته، استعفایم را تقدیم مدیرکل بهزیستی استان کردم.

وی اضافه کرد: شهرستان دشتی بدلیل عدم وجود زیرساخت‌های اقتصادی و تولیدی و بالا بودن نرخ بیکاری یکی از شهرستان‌های محروم استان بوشهر به شمار می‌رود و حتی افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی روزانه به این اداره مراجعه می‌کنند.

بحرینی یادآور شد: افزایش روزافزون آمار اعتیاد و طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به این شهرستان شود و اعتبارات قابل ملاحظه‌ای برای رفع مشکلات افراد معلول و نیازمند و بی‌سرپرست تخصیص پیدا کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دشتی در خصوص نیروهای تخصصی که پست‌های سازمانی آنها شهرستان دشتی است، اما در مرکز استان مشغول به کار هستند، متذکر شد: در حالی که وظیفه سازمان بهزیستی کار تخصصی و علمی است، متأسفانه 9 نفر از نیروهای شهرستان دشتی که پست‌های سازمانی بهزیستی این شهرستان را اشغال کرده‌اند به جای حضور در شهرستان در مرکز استان به‌کارگیری شده‌اند.

وی افزود: عدم حضور مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در شهرستان دشتی طی یک سال گذشته در حالی که فاصله این شهرستان تا مرکز استان 80 کیلومتر است، جای تعجب دارد.

بحرینی تأکید کرد: عدم پرداخت کمک‌های موردی از اول سال 95 تاکنون با توجه به مشکلات عدیده مددجویان و هزینه‌های درمانی، معیشتی و بالا رفتن هزینه‌های زندگی خانواده‌ها و عدم توجه به مشکلات بهزیستی شهرستان دشتی استعفای خود را تقدیم مدیرکل کرده‌ام.

نام:
ایمیل:
* نظر: