يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
مرادی خاطرنشان کرد: تعداد پنج دستگاه دوربین ثبت تخلفات سرعت در مسیرهای شهرستان های جنوب استان بوشهر به مرکز استان بوشهر نصب شده که با نصب این دوربین‌ها شاهد کاهش تصادفات خواهیم بود.

به گزارش سوک ؛ امین‌الله مرادی ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان دشتی اظهار داشت: در 9 ماه امسال با 15 فقره تصادف منجر به فوت شاهد از دست رفتن جان 18 نفر در جاده‌های شهرستان دشتی بوده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با 16 فقره تصادف منجر به فوت که سبب مرگ 21 نفر شد شاهد کاهش آمارهای مرگ و میر و تصادفات هستیم.

وی ادامه داد: در تصادفات منجر به فوت در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارای کاهش 3 درصدی و در مجموع تصادفات رانندگی که منجر به خسارت، جرح و یا فوت شده کاهش 14 درصدی داشته‌ایم.

مرادی یادآورشد: در 9 ماهه سال گذشته 145 فقره تصادف به‌وقوع پیوست که در 9 ماهه سال جاری به 101 تصادف کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات فوتی و جرحی مربوط به خودروهای حامل قاچاق یا شوتی است افزود: با تجزیه و تحلیل‌هایی که توسط کارشنان پلیس راه صورت گرفت 25 درصد عامل تصادفات فوتی در جاده‌های شهرستان دشتی خودروهای حامل کالای‌های قاچاق یا شوتی هستند که باید در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

مرادی با بیان این که برخورد قاطع با قاچاقچیان از اولویت‌های نیروی انتظامی بشمار می‌رود یادآور شد: خودروهای شوتی که حامل کالای قاچاق هستند و رانندگان این خودروها بدون توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی با سرعت غیرمجاز و در پار‌ه‌ای از موارد خلاف مسیر اقدام به رانندگی می‌کنند که برخورد با آنان در اولویت برنامه‌های پلیس قرار دارد.

وی افزود: با همکاری عوامل انتظامی در 9 ماهه سال جاری 430 دستگاه خودرو حامل کالای‌های قاچاق یا شوتی دردشتی توقف شده‌اند.

مرادی خاطرنشان کرد: تعداد پنج دستگاه دوربین ثبت تخلفات سرعت در مسیرهای شهرستان های جنوب استان بوشهر به مرکز استان بوشهر نصب شده که با نصب این دوربین‌ها شاهد کاهش تصادفات خواهیم بود.

وی با بیان این که استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسوران نیاز به فرهنگ‌سازی است، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی توسط نهادهای فرهنگی در بحث استفاده از موتور‌سواران بسیار مهم و اساسی است.

مرادی اجرای مشترک برخورد با خودروهای شوتی همراه با عوامل انتظامی و راهور در ورودی و خروجی شهر خورموج و تشکیل تیم‌های تلفیقی مانند اداره راه و شهرسازی در جهت شناسایی نقاط حادثه‌خیز و رفع آن در بازده زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت امری ضروری دانست.

وی یادآور شد: در زمینه مسیر ارتباطی روستاهای لاور شرقی و درازی با راه و شهرسازی مکاتباتی انجام داده‌ایم که برخی از آن‌ها انجام شده و امیدواریم مابقی مسیرها انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: