يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۰۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۷
اولتیماتم امام جمعه برازجان:
وی ادامه داد: به این افراد صراحتا می‌گویم که برازجان شهری با قدمت دیرینه در عرصه دین‌داری و اعتقاد به دین اسلام است و با این نوع جوسازی‌ها به جایی نخواهید رسید چرا که افتخار مردم برازجان آن چیزی نیست که شما فکر می کنید.

امام جمعه برازجان گفت: رضاخان عناد گسترده‌ای با روحانیت شیعه و اسلام داشت و طراحی کشف حجاب نیز صرفا برای رویارویی و مبارزه با اسلام و روحانیت بود.

به گزارش سوک، حجت الاسلام حسن مصلح در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته برازجان اظهار داشت: رضاخان که پیش از رسیدن به سلطنت با عوام فریبی خود را اسلام خواه جلوه داده بود و در ایام عزاداری امام حسین (ع) اقداماتی انجام می‌داد که به جامعه القاء کند طرفدار قیام امام حسین (ع ) است اما به محض رسیدن به سلطنت، نیت شوم خود را نسبت به اسلام و قیام عاشورا نشان داد.

وی اضافه کرد: رضاخان عناد گسترده ای با روحانیت شیعه و اسلام داشت و طراحی کشف حجاب نیز صرفا برای رویارویی و مبارزه با اسلام و روحانیت بود که پس از دیدارش از ترکیه به ایران شکل گرفت.

رضاخان سعی کرد به دستور انگلیسی‌ها که او را سرکار آورده بودند سه ماموریت خود که مقابله با اسلام، روحانیت و عزاداری امام حسین (ع) بود را انجام دهد که یکی از مهمترین راه‌های مقابله با اسلام را در کشف حجاب دید.

وی عنوان کرد: ماموریت کشف حجاب رضاخانی اگر چه با فشار و کشتن مردم بیگناه در مسجد گوهرشاد همراه شد اما نتوانست به شکل کاملی به دلیل ایمان قوی زنان مسلمان موفقیتی در این زمینه کسب کند.

مصلح با اشاره به این که هر نوع اقدام در راستای دو قطبی شدن جامعه خیانت به مردم است گفت: در آستانه انتخابات، برخی با شیطنت‌های خاصی این گونه وانمود می کنند که مردم مسلمان و همیشه در صحنه شهرستان دشتستان و شهر برازجان و نیروهای انقلابی این شهر با شادی مردم مخالف هستند و بر این مبنا مخالفت‌هایی با برگزاری کنسرت ها و همایش های مختلف می‌کنند.

وی ادامه داد: به این افراد صراحتا می‌گویم که برازجان شهری با قدمت دیرینه در عرصه دین‌داری و اعتقاد به دین اسلام است و با این نوع جوسازی‌ها به جایی نخواهید رسید چرا که افتخار مردم برازجان تقید به دین و حجاب اسلامی است.

امام جمعه برازجان ادامه داد: به این گروه‌ها که این روزها علیه مردم انقلابی شهر برازجان با طومار نویسی به دنبال نهادینه کردن فضای دو قطبی در شهرستان دشتستان و علی الخصوص شهر برازجان هستند تذکر می‌دهم که دست از این رفتار ناپسند خود بردارند و اگر هم احساس می‌کنند حرفی باید بزنند بیایند و در یک فضای آرام سیاسی آن را بگویند اما اگر فکر می کنند با این نوع طومار نویسی می توانند بر اراده مردم انقلابی شهر برازجان خللی ایجاد کنند باید بگویم که اشتباه می‌کنند.

وی عنوان کرد: هر نوع فعالیت فرهنگی در چارچوب شرع در جمهوری اسلامی ایران آزاد است و اگر هم برای برگزاری کنسرتی مخالفت‌هایی می شود صرفا به این دلیل است که در این نوع کنسرت‌ها، مسائل شرعی و قانونی رعایت نمی شود.

امام جمعه برازجان یادآور شد: اخیرا تشکلی که فاقد مجوز لازم برای برگزاری کنسرت بوده برای برگزاری کنسرت در برازجان برنامه ریزی کرده است که پس از این که بررسی‌های لازم انجام و مشخص شد که نمی تواند بدون داشتن مجوز در شهر برازجان ترتیب برگزاری کنسرت دهد خود وی از اقدامش منصرف شده اما عده ای آتش بیار معرکه شده و با نوشتن طومارها و حاشیه سازی های مختلف به دنبال ایجاد فتنه گری در شهر برازجان هستند.

وی ادامه داد: مخالف هر نوع زنده نگه داشتن جریانات ضد انقلابی در شهر برازجان هستیم و مردم انقلابی شهر برازجان اجازه نمی دهند که عده ای شناخته شده، به انقلاب و دست آوردهای آن و خانواده های شهدا با برگزاری چنین مراسم هایی به نوعی دهن کجی کنند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
2
0
درود بر شما انقلابی بزرگ و پرتلاش
نام:
ایمیل:
* نظر: