يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
در خطبه های این هفته نماز جمعه سراسر استان بوشهر؛
وی گفت:مسئولان آمارهای متناقضی می‌دهند که باعث ناامیدی مردم می‌شود. این مردم پای دین هستند اما به حساب مسئولین خائن می رسند. ۴۶ نماینده به رییس جمهور نامه نوشتند که چرا برادر خود را به قوه قضاییه معرفی نمی‌کنید، روشنگری کنید. در برجام کسی نمی‌داند چه تعهدی کشور ما داده است. در انتخابات آینده مردم می‌دانند چه کاری انجام دهند.
به گزارش سوک ؛ آیین پر صلابت و دشمن شکن نماز جمعه در سراسر استان بوشهر و با حضور مردم مومن و خداجو برگزار گردید.

 آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ؛ امام جمعه بوشهر

* 22 دی یادآور حماسه خاطره‌انگیز فرزندان این نظام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که درس بزرگی به آمریکایی‌های متجاوز به آب های کشورمان دادند.

*در حالی که امریکایی‌ها در یک شرایط حساس بین‌المللی بدنبال تضعیف موقعیت ایران در منطقه و جهان بودند، پاسداران جان بر کف سپاه با دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در 22 دی ماه سال گذشته، ضمن بر هم زدن توطئه‌های آمریکایی‌ها، توان و ظرفیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ دنیا، استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا کشاندند.

*عظمت برتری ایران اسلامی در منطقه و سطوح بین‌المللی با دستگیری امریکایی‌های متجاوز به آب های کشورمان، اگر چه برای برخی هنوز کشف نشده است اما سبب شد که تضعیف آمریکایی‌ها در منطقه و عرصه‌های بین‌المللی را بدنبال داشته باشد.

*با تسلیت وفات حضرت معصومه (ع) ، وی الگویی کامل برای دختران مسلمان است که وجود ایشان در طول تاریخ اسلام کم‌نظیر است.

*بانوان جامعه در ابعاد مختلف عفاف و حجاب از این سیده بزرگوار الگو بگیرند تا از گزند آسیب‌های اجتماعی در امان باشند. نوع نگاه غرب به زن به مثابه یک کالاست . آنها در فضاهای غیراخلاقی به زنان تعرض می‌کنند که هر گونه پیروی از غرب در این زمینه عواقب جبران‌ناپذیری برای زنان و دختران مسلمان به همراه دارد.

* اسلام زن را به عنوان یکی از برترین مخلوقات که محور اصلی و اساسی خانواده است معرفی می‌کند و نقشی که اسلام برای زنان قائل شده از جمله مزایای زن مسلمان بر زنان غربی است. مسؤولان نیز با ارائه راهکارهای مناسب نسبت به تقویت عفت عمومی اقدام کنند تا با ایجاد مصونیت در جامعه برای زنان، به امنیت آنها نیز کمک شود.

* کشاورزان استان بوشهر به دلیل کمبود بارش، دچار خسارات فراوانی شده‌اند که نیازمند توجه دولت برای رفع خسارت‌های این قشر زحمتکش است. در بخشی مانند کاشت گوجه فرنگی نیز با وجود تولید محصول خوب و مناسب در استان بوشهر، به دلیل نبود کارخانجات و صنایع تبدیلی و فرآوری شاهد این هستیم که محصولات آنها خریدار ندارد که این وضعیت نیز به شدت به کشاورزان استان خسارت وارد کرده است.

حجت‌الاسلام عیسی راستگو ؛امام جمعه اهرم

* 17 دی ماه سالروز اجرای توطئه استعماری کشف و حذف حجاب به دستور رضاخان پهلوی در سال 1314 است. رضاخان وقتی اقدامات آتاتورک برای غربی کردن جامعه ترکیه مشاهده کرد تصمیم گرفت این طرح در ایران هم اجرا کند که با مخالفت و مقاومت مردم و علمای شیعه روبه‌رو شد، پیامد آن ایجاد قیام‌هایی متعدد و کشتارهای زیاد در واکنش به اجرای این طرح استعماری کشف حجاب رضاخان در ایران بوده است.

*اگرچه قانون کشف حجاب به طور رسمی و آشکارا در ایران اعلام شد و هرجا خانمی با چادر می‌دیدند آن را از سرش می‌کشیدند اما با مقاومت مردم متدین و علمای شیعه، این طرح شکست خورد و شاه و هم‌پیمانانش دریافتند روشنفکری به این معنا که از سرتا نوک پا غربی شویم در ایران جایگاهی ندارد.

*حضرت امام (ره) تأکید می‌کردند که استعمارگران به سراغ زنان آمدند زیرا می‌دیدند زنان در راستای ایجاد مشروطه و پس از آن نقش برجسته‌ای در جامعه ایفا کردند.دیدار و مشاهدات رضاخان از ترکیه دلیل کشف حجاب نبود بلکه موضوع نتیجه برنامه‌ها و توطئه‌های حساب شده استعمار انگلیس علیه ملت ایران بود تا بتوانند زنان را که نیمی از جمعیت جامعه و تربیت‌کننده نیمی دیگر هستند به انحراف و تضعیف در عقاید بکشانند.

* قیام علیه کشف حجاب به کل کشور سرایت و به یک قیام همگانی علیه توطئه استعماری رضاخانی مبدل شد که آیت‌الله حسین قمی از قم به تهران مهاجرت و گفت می‌روم به رضاخان درباره کشف حجاب تذکر می‌دهم که دست بردارد و اگر نخواست و گوش نداد او را خفه می‌نمایم که این وضعیت نشان می‌دهد علمای شیعه این قدر قادر و قاطع بودند.

*اگر هزاران نفر هم از مردم در راه از بین بردن این توطئه استعماری رضاخان کشته می‌شدند ارزش حفظ حجاب را داشت.در قیام خونین مسجد گوهر شاهد مشهد‌، هزاران نفر از مردم بی‌گناه در این مسجد به خاک خون کشیده شد که این حادثه به مردم ایران ثابت کرد مدرنیته و ترقی مورد نظر غرب هرگز با اعتقادت و دیانت ملت عزیز و متدین ایران اسلامی سازگاری ندارد.

* نتیجه این قیام، قیام‌های بعدی مردم و زنان پرشور محجبه در تظاهرات بر ضد رژیم شاهنشاهی بود که منجر به سکوت این نظام فاسد پهلوی در ایران شد. زنان جامعه اسلامی به هوش باشند که این حجاب به آسانی به دست نیامده که به آسانی از دست برود، شاید آن روز استعمار با ابزار خشونت وارد شد که چادر و حجاب را از سر زنان مسلمان ایرانی بردارد اما امروز اندیشه‌های استعمار و رضاخانی در قالب جنگ نرم و به صورت نوین و برنامه‌ریزی شده از طریق ماهواره، اینترنت و فضاهای مجازی وارد جامعه و خانه‌های ما می‌شود که لازم است خانواده‌های عزیز و پدران و مادران جامعه اسلامی متوجه و به هوش باشند.

* هرچند رضاخان در چنین روزی این قانون را تصویب و تلاش کرد چادر و حجاب از سر زنان و بانوان ایران اسلامی بردارد اما مردم به میدان آمدند و خون دادند تا از این عرصه مواظبت، پاسداری و حافظت کنند.امیدوارم همه ما و هم مردم و خانواده‌های کارگزاران نظام اسلامی به وصیت حضرت امام ره توجه کنند و پاینده باشند که فرمودند احکام اسلامی در جمهوری اسلامی اجرا شود.

* قطعاً یکی از مصادیق عفت زنان ایرانی و اسلامی همین مسئله حجاب است که هم مردم متوجه باشند و هم مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی باید مد نظر قرار دهند.

*روز دوشنبه مصادف با دهم ربیع‌الثانی مصادف است که با وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) است که این روز را خدمت امت اسلامی ایران و همه شما نمازگزاران تسلیت عرض می‌کنم.

* در آستانه 22 دی ماه سالروز بازداشت سربازان متجاوز آمریکایی به آب‌های سرزمین جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس هستیم که این روز پرافتخاری برای ملت ایران، برای استان بوشهر، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و علی‌الخصوص نیروی دریایی سپاه پاسداران استان بوشهر است که این روز را به محضر همه ملت ایران و هم استانی‌های عزیز و همه شما نمازگزاران شهرستان تنگستان تبریک عرض می‌کنم.

*برخی از نیروهایی که در این عملیات حضور داشتند از فرزندان تنگستان بودند که کار بسیار با ارزش و پرافتخاری انجام دادند و این روز پرافتخار برای همیشه در تاریخ ملی ایران و تاریخ استان بوشهر ثبت و ماندگار خواهد ماند و نماد شکست دیگری برای امریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

حجت‌الاسلام  علی زاهددوست ؛امام جمعه دلوار

* از حضور عاشقانه و پرشور مردم ولایت‌مدار بخش دلوار  در تمامی مراسم‌ها و مناسبت‌های انقلاب به ویژه سال روز حماسه 9 دی و بزرگداشت 13 دی ماه سال روز سفر پر برکت مقام معظم رهبری به دلوار در شهرستان تنگستان قدردانی می کنم.

*صحنه‌ها و تصاویر گویای این است که مردم بخش دلوار در 13 دی ماه سال 1370 با تمام عشق به استقبال از رهبر و مولای خود آمدند و این امر نشانه عشق و پایبندی مردم منطقه به ولایت و رهبری است. آن شور و هیجانی که مردم به خاطر شوق دیدار حضرت آقا از خودشان به نمایش گذاشتند هرگز از صفحه تاریخ پر افتخار این منطقه پاک نخواهد شد

*برگزاری مراسم حماسی و باشکوه سالروز سفر مقام معظم رهبری بعد از گذشت 25 سال در واقع تجلی شور و شعور و اوج وفاداری مردم بخش مرکزی شهرستان تنگستان به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و برگ زرینی در کتاب افتخارات این خطه حماسه‌ساز ثبت شده است.

*تمام عاشقان ولایت می‌دانند که مردم بخش دلوار در ولایت مداری و حرکت‌های ولایت‌مدارانه همواره پیشگام و جلودار بوده اند و بزرگداشت 13 دی هم دلیلی آشکار بر این مدعاست.

*لازم می‌دانم از همکاری اعضاء ستاد بزرگداشت هفته بصیرت و برکت، دبیر این ستاد، فرماندهی سپاه، سرپرست  بخشداری، شورای اسلامی و شهردار دلوار، مسؤولان و مدیران شهرستان تنگستان و بخش دلوار، روحانیت معظم، خانواده‌های معظم شهدا، نوادگان شهید رئیسعلی دلواری، بسیجیان، ایثارگران و سایرآحاد مردم قدردانی کنم.

*امیدواریم آرزوی دیرین و همیشگی مردم بخش دلوار که دیدار با مقام معظم رهبری است مجددا تحقق یابد و مردم بتوانند از نزدیک حلاوت دیدار با مقتدایشان را بچشند.

 *زاهددوست بیان کرد: از خدای سبحان استدعا داریم این انس و الفت و پیوند ناگسستنی بین امام و امت را پایدار و سایه پربرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی بر سر همه امت اسلامی مستدام فرماید.

* با اشاره به سفر وزیر نیرو و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به شهرستان تنگستان ظرف 10 روز گذشته ، از حضور اعضاء هیات دولت در شهرستان تنگستان و بخش دلوار تشکر می کنیم اما امیدوارم به وعده‌های داده شده عمل و بخشی از مشکلات این مردم عزیز برطرف شود.

*امیدوارم این رفت و آمدها  آن‌طور که عده‌ای در جامعه می‌گویند شانتاژ انتخاباتی نباشد و وعده‌ها هم به اصطلاح سر خرمن قرار نگیرد.مردم این وعده‌ها را جدی گرفته اند و روی آن هم حساب کرده‌اند و امیدوارم دولت بتواند نسبت به انتظاراتی که برای مردم ایجاد کرده است بزودی پاسخگو باشد.

* با اشاره به اختلافات لفظی روسای قوا ، این نوع اختلافات لفظی می تواند خدشه‌دار کردن وجهه جمهوری اسلامی را به دنبال داشته باشد و مردم از مسؤولان به خصوص روسای قوا کار و تلاش و رقابت در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و جامعه را انتظار دارند و این بگو مگوهای بی فایده دردهای مردم را دوا نمی کند بلکه مشکلی بر مشکلات مردم اضافه می کند.

*اگر فضای کشور به فضایی برای تسویه حساب‌های سیاسی تبدیل شود، برای نظام اسلامی و مردم مضر است زیرا این رفتارها برای کشور هزینه زیادی دارد و موجب بی اعتمادی مردم به نظام می شود.

*چه اصراری است که روسای قوا می خواهند اختلاف‌های شان را از پشت  تریبون و در منظر رسانه‌ها حل کنند؟ بسیاری از اختلاف نظرها و احیانا سوء تفاهم‌ها بهتر است در جلسات خصوصی و رو در رو مطرح شود و به فضای جامعه رسانده نشود.

*برخی ها اصرار بر دو قطبی شدن جامعه دارند، این در حالی است که رهبری معظم انقلاب بارها هشدار داده اند مراقب دو قطبی شدن فضای جامعه باشند اما گویا برخی می خواهند از فضای مسموم دوقطبی در جامعه بهره‌برداری سیاسی کنند.

حجت الاسلام حسن مصلح ؛ امام جمعه برازجان

*رضاخان که پیش از رسیدن به سلطنت با عوام فریبی خود را اسلام خواه جلوه داده بود و در ایام عزاداری امام حسین (ع) اقداماتی انجام می‌داد که به جامعه القاء کند طرفدار قیام امام حسین (ع ) است اما به محض رسیدن به سلطنت، نیت شوم خود را نسبت به اسلام و قیام عاشورا نشان داد.

*رضاخان عناد گسترده ای با روحانیت شیعه و اسلام داشت و طراحی کشف حجاب نیز صرفا برای رویارویی و مبارزه با اسلام و روحانیت بود که پس از دیدارش از ترکیه به ایران شکل گرفت.
رضاخان سعی کرد به دستور انگلیسی‌ها که او را سرکار آورده بودند سه ماموریت خود که مقابله با اسلام، روحانیت و عزاداری امام حسین (ع) بود را انجام دهد که یکی از مهمترین راه‌های مقابله با اسلام را در کشف حجاب دید.

*ماموریت کشف حجاب رضاخانی اگر چه با فشار و کشتن مردم بیگناه در مسجد گوهرشاد همراه شد اما نتوانست به شکل کاملی به دلیل ایمان قوی زنان مسلمان موفقیتی در این زمینه کسب کند.

* هر نوع اقدام در راستای دو قطبی شدن جامعه خیانت به مردم است ، در آستانه انتخابات، برخی با شیطنت‌های خاصی این گونه وانمود می کنند که مردم مسلمان و همیشه در صحنه شهرستان دشتستان و شهر برازجان و نیروهای انقلابی این شهر با شادی مردم مخالف هستند و بر این مبنا مخالفت‌هایی با برگزاری کنسرت ها و همایش های مختلف می‌کنند.

*به این افراد صراحتا می‌گویم که برازجان شهری با قدمت دیرینه در عرصه دین‌داری و اعتقاد به دین اسلام است و با این نوع جوسازی‌ها به جایی نخواهید رسید چرا که افتخار مردم برازجان تقید به دین و حجاب اسلامی است.

*به این گروه‌ها که این روزها علیه مردم انقلابی شهر برازجان با طومار نویسی به دنبال نهادینه کردن فضای دو قطبی در شهرستان دشتستان و علی الخصوص شهر برازجان هستند تذکر می‌دهم که دست از این رفتار ناپسند خود بردارند و اگر هم احساس می‌کنند حرفی باید بزنند بیایند و در یک فضای آرام سیاسی آن را بگویند اما اگر فکر می کنند با این نوع طومار نویسی می توانند بر اراده مردم انقلابی شهر برازجان خللی ایجاد کنند باید بگویم که اشتباه می‌کنند.

*هر نوع فعالیت فرهنگی در چارچوب شرع در جمهوری اسلامی ایران آزاد است و اگر هم برای برگزاری کنسرتی مخالفت‌هایی می شود صرفا به این دلیل است که در این نوع کنسرت‌ها، مسائل شرعی و قانونی رعایت نمی شود.

*اخیرا تشکلی که فاقد مجوز لازم برای برگزاری کنسرت بوده برای برگزاری کنسرت در برازجان برنامه ریزی کرده است که پس از این که بررسی‌های لازم انجام و مشخص شد که نمی تواند بدون داشتن مجوز در شهر برازجان ترتیب برگزاری کنسرت دهد خود وی از اقدامش منصرف شده اما عده ای آتش بیار معرکه شده و با نوشتن طومارها و حاشیه سازی های مختلف به دنبال ایجاد فتنه گری در شهر برازجان هستند.

*مخالف هر نوع زنده نگه داشتن جریانات ضد انقلابی در شهر برازجان هستیم و مردم انقلابی شهر برازجان اجازه نمی دهند که عده ای شناخته شده، به انقلاب و دست آوردهای آن و خانواده های شهدا با برگزاری چنین مراسم هایی به نوعی دهن کجی کنند.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح ، امام جمعه خورموج

* مردم شهرستان دشتی دارای حسن شهرت در میان خاص و عام به دیانت، پاکی، خوبی، نجابت و دارای سابقه خوب و ارزشمند هستند . در زمان کشف حجاب توسط رضاخان پهلوی مردم مومن و متدین ایران، اصرار به حفظ حرمت، پاکدامنی و حجاب برای زن های مسلمان داشتند و نسبت به این قضیه معترض بودند.

*رضاخان قلدر با سفر به غرب و ترکیه و به دنبال طرح استعماری کشف حجاب در کشورمان بود  که با حمله نظامی و ظالمانه رضاخان به مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس تعداد زیادی از مردم بی‌گناه در راه حفظ  حجاب، چادر، عفت و پاکدامنی به شهادت رسیدند.

* این حساسیت باید امروز بیش از آن‌روز در میان جامعه ما وجود داشته باشد و دختران، زنان و خانواده ها اگر آن‌روز حاضر شدند برای حفظ حجاب کتک بخورند و کشته شوند، امروز دشمن با تمام قوا در مقابل شما ایستاده است تا باورهای اعتقادی شما را بگیرد و با کشاندن کشور به فساد، جوانان این سرمایه های عظیم کشور را نابود کند.

*وقتی جوانان ما به فساد کشیده شوند دیگر اهل مقابله با دشمن و اهل حضور در صحنه نیستند و این طرح دشمن است و دشمن در این زمینه به این مسئله اذعان و اعتراف دارد.

*امروز گناه کردن در جامعه‌ای که شهید داده به مرتب بدتر از گناه کردن در دوران طاغوت است چون رویکرد دوران طاغوت به سمت سویی بود تا مردم را به فساد بکشاند اما رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راس آن رهبری نظام به دنبال عفت و پاکدامنی است.

* شهدای ما حفظ حجاب را برای خانم‌ها توصیه کرده‌اند و امروز معرفت ما به مراتب از آن زمان بالاتر رفته و دین‌شناسی ما بیشتر شده است.

* دیدن بعضی از صحنه‌های بدحجابی بانوان برای افراد مومن و متدین بسیار آزاد دهنده و مشمئز کننده است، برای جامعه شیعی شهر خورموج، شهرستان دشتی و حتی بعضی از روستاهای این شهرستان، صحنه های بدحجابی بانوان زشت است و انسان افسوس می‌خورد و ناراحت می شود چگونه  فرهنگ وارداتی غربی تاثیرگذار در بعضی از خانواده ما شده است.

*میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) را به حضرت مهدی(عج)، مقام معظم رهبری ، علما، مراجع تقلید، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدیران کشور و مسلمانان جهان تبریک می گویم و شرکت فعال مردم همچون اربعین حسینی(ع) در این مراسم‌ها مورد تاکید است.

* ضمن تسلیت کریمه اهل بیت(س) به قیام خونین مردم قم در 19 دی 1356 در اعتراض به مقاله ساواک علیه رهبر کبیر انقلاب، یکی از ویژگی‌های خاص قیام 19 دی‌ماه، شرکت و همکاری همه اقشار مردم و زمینه‌ای برای اوج گرفتن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

*با اعلام تسلیت سالروز شهادت احمدی روشن از جوانان برومند هسته ای ایران، احمدی روشن جوانی برومند، مجاهد، انقلابی، متفکر و از متخصصان و متعهدان  کشورمان بود که در عرصه هسته ای کشور تلاش و فعالیت کردند تا با رساندن کشور به خود کفایی، صنعت هسته ای را بومی کنند.

*برای رسیدن کشور به جایگاه رفیع و بلند هسته‌ای و جهت پیگیری توسط مسؤولان در دولت یازدهم که توانستند برجام را به تصویب برسانند تلاش های گسترده ای انجام شده است.

*به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا دشمن بد عهد است و به عهد خود وفاداری نمی‌کند که سابقه بد، زشت و سیاه در کارنامه استکبار جهانی و آمریکای جهان‌خوار وجود دارد  که نشان می‌دهد آمریکا هیچ وقت به عهده خود پایبند نبوده و نیست.

*ذره‌ای از خشم و نفرت ما نسبت به استکبار جهانی و  در راس آن‌ها امریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود کم نشده است و مردم ایران اسلامی، همچنان نسبت به سیاست‌های استکباری آنها در منطقه معترض هستند.

حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد ، امام جمعه آبدان

*با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مدال آوران دانشگاه شریف،رهبری می‌فرمایند که من جوان‌های مومن و انقلابی را بسیار دوست دارم و هر جا باشند پشتیبانی می‌کنم؛ وظیفه مسئولان حمایت از این جوانان است. جوان انقلابی و مومن کم نیست اما مورد بی‌مهری مسئولان هستند.

*انجام کارهای بزرگ در انقلاب به خاطر ثبات قدم افراد بود. از افراد متزلزل باید دوری کرد. افراد متزلزل اگر روزی باعث پیشرفت شوند، روزی هم باعث پس رفت انقلاب می‌شوند. کسانی روزی در کنار امام بود و باعث پیشرفت انقلاب می شدند، امروز به علت تزلزل باعث ضربه به نظام می‌شود.

* اقتصاد مقاومتی تجربه شده در دنیا است و ما را در مقابل مشکلات بیمه می‌کند. آمریکا هم این تجربه را داشته است. نگاه به درون و داشته‌های خود باعث پیشرفت می‌شود. اقتصاد مقاومتی علاوه بر مادی‌گرایی توجه به مسائل دنیوی است.

*امروز سالروز اجرای کشف حجاب توسط رضا خان است. امروزه همه دشمنان اعتراف کرده‌اند که چیزی که نابودی نظام اسلامی را تضمین می‌کند این است که زنان را از حجاب بیرون آورده و به سمت فحشا ببریم و تلاش دارند این کار را با همه امکانات خود عملی کنند. امروز عزت ما به خاطر مردان از جان گذشته در راه وطن است. این مردان از دامن مادران برخواستند. اگر زنان ما دنبال فحشا بودند نمی‌توانستند این مردان را بپرورانند.

* دشمن با به فساد کشیدن زنان کاری می‌کند که در آینده جوان مذهبی نداشته باشیم؛ زیرا از دامن زن فاسد جوان متدین بر نمی‌خیزد. فضای مجازی قتل گاه جوانان شده است. چرا دختران جوان به شبکه‌های مجازی متعدد دسترسی دارند. ما ضربات زیادی از این فضا می‌خوریم. زنان تصاویر عریان خود را در شبکه های قرار می دهند تا مردان درباره زیبایی آنها نظر دهند.


*روز یکشنبه مصادف به قیام خونین مردم قم است که در اعتراض به توهین به امام انجام شد. امام عزیز فرمود در این حادثه عظیم، بصیرت و فداکاری موج می‌زند. دشمن فکر حرکت مردم را نمی کرد، مردم قم به حمایت از امام آمدند و دشمن با تیر مستقیم به مقابل آنها آمد.

*وقتی دشمن به امام جامعه توهین می‌کند و مردم خون می‌دهند، دشمن نمی‌تواند کاری کند. همین طور شد و انقلاب پس از یک سال پیروز شد. اگر امروز به امام توهین کرد باید خون دهیم. مردم بصیرت دارند اما مسئولان این بصیرت را ندارند و بر خلاف فرمایشات رهبری حرف می زنند.

*چرا از رئیس جمهور سوال نمی‌شود که چرا خواسته‌های رهبری را اجرایی نمی‌کند؛ اقتصاد مقاومتی، حقوق‌های نجومی و برجام را طبق نظر رهبری پیش نبردند. چرا به فرمایش رهبری، مسئولان در مقابل بد عهدی دشمن نمی‌ایستند. مسئولان باید اقدام قاطع انجام دهند تا آمریکا هم احساس کند در مقابل او ایستاده‌ایم.

*در استان ما محصولات کشاورزی روی دست مردم مانده است،‌ کشاورز حاضر شده به قیمت ناچیز بفروشد، اما مسئولان همراهی نمی کنند. پول نمی دهند، چند میلیارد از نور چشمی‌ها را به کشاورزان دهید.

* کشاورزان که مشکلات زیادی دارند و نمی توانند هزینه ها را تامین کند، ممکن است باعث قتل و کشتار شود. استاندار،‌ وزیر و رییس جمهور چرا در بین مردم حاضر نمی شوند. چرا قسط وام‌ها را عقب نمی‌اندازند.

*مسئولان آمارهای متناقضی می‌دهند که باعث نا امیدی مردم می‌شود. این مردم پای دین هستند اما به حساب مسئولین خائن می رسند. ۴۶ نماینده به رییس جمهور نامه نوشتند که چرا برادر خود را به قوه قضاییه معرفی نمی‌کنید، روشنگری کنید. در برجام کسی نمی‌داند چه تعهدی کشور ما داده است. در انتخابات آینده مردم می‌دانند چه کاری انجام دهند.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد ، امام جمعه عسلویه

*دشنام دادن به والدین یکی از گناهان کبیره است و پیامبر فرموده است کسی که به پدر و مادر دشنام دهد ملعون است؛ اگر فردی کار خلاف شرع یا خلاف عرفی کند و فرد مقابل او به پدر و مادرش دشنام دهند مثل این است که او خودش به پدر و مادرش دشنام داده است.

* رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان و مدال آوران دانشگاه صنعتی شریف به  بحث پیشرفت‌های علمی اشاره و تاکید کردند که تلاش و حرکت علمی در کشور نباید کند و متوقف شود بلکه باید با شتاب ادامه داشته باشد.

* رهبری بر پیشرفت علمی کشور اصرار دارند؛ شاید در سطح کشور در زمینه پیشرفت علمی اهمال و غفلت شده است؛ پیشرفت علمی از ابزارهای موفقیت کشورها است و مسئولان مربوطه در کشور باید به این موضوع نگاه ویژه داشته باشند.

* باید از افراد متزلزل در راه دین و انقلاب حذر کرد؛ کسانی که اهل ایستادگی و استقامت نیستند باید مواظب بود. مسئول غیرانقلابی به درد نظام اسلامی نمی‌خورد، مسئول باید انقلابی واقعی باشد نه انقلابی‌نما. ویژگی انقلابی بودن ایستادگی بر سر اصول و پافشاری بر آن است. مردم خوب می‌دانند کسانی که متزلزل هستند ثبات قدم ندارند، اینها ضررهای جبران ناپذیری به اصل نظام می‌زنند.

* شائبه اختلاف بین قوه قضاییه و قوه مجریه کشور در فضای رسانه‌ای ذهن‌ها را مشغول کرده است، این موضوع را اختلاف فرض نکنیم، دشمن می‌خواهد بین قوا اختلاف باشد.

*قضیه حقوق‌های نجومی و وام‌های میلیاردی باید پیگیری و روشن شود و به مردم اطلاع رسانی شود؛  به پرونده آقا زاده ها باید رسیدگی شود و قانون باید عمل شود و با دانه‌درشت‌ها باید برخورد شود.

* برخی افراد مسئول، مردم را محرم نمی‌دانند؛ نظام اسلامی مردم را محرم می‌داند، استفاده ابزاری از مردم صحیح نیست و باید با امثال بابک زنجانی ها طبق قانون برخورد شود. عده‌ای هستند که دارند صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند اما برخی سوء استفاده می‌کنند؛ حمله به قوه قضاییه چه در داخل و خارج حساب شده است.

*در شرایطی که به انتخابات نزدیک می‌شویم برخی می‌خواهند از فضا موج سواری کنند و بهره‌برادی انتخاباتی داشته باشند؛ می‌گویند شفاف‌سازی می‌کنیم؛ این باید در عمل باشد.

* با تقدیر از ریاست بیمارستان عسلویه، به بنده اطلاع دادند که قرار است برای راه‌اندازی زایشگاه و بخش مامایی ۱۱ نفر نیرو جذب کنند؛ اولویت هم با نیروهای بومی شهرستان است، کسانی که مدارک مربوطه را دارند به بیمارستان مراجعه و ثبت‌نام کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: