يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در قرآن بیش از ۱۹۹ بار موضوع نماز مطرح‌شده که این نشان از اهمیت نماز و نیاز انسان به ارتباط با معبود دارد.
به گزارش سوک ؛ حجت‌الاسلام مجتبی احمدی صبح یکشنبه در نشست ستاد اقامه نماز بیمارستان شهدای خلیج‌فارس اظهار داشت: فریضه نماز از برنامه‌های اصلی دین اسلام است که انسان را به نقطه اوج تعالی می‌رساند و می‌تواند در برطرف کردن آلام بیماران بسیار مؤثر باشد.

وی افزود: همان‌گونه که برای سلامت جسم، همه تجهیزات و امکانات را فراهم می‌کنیم می‌بایست برای سلامت روح و تقویت معنوی بیماران، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود و برنامه‌های خاصی در بیمارستان‌ها اجرا شود.

دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در قرآن بیش از ۱۹۹ بار موضوع نماز مطرح‌شده که این نشان از اهمیت نماز و نیاز انسان به ارتباط با معبود دارد.

احمدی گفت: ستاد اقامه نماز دانشگاه این توفیق را داشته است که با راهنمایی‌های رییس دانشگاه و رییس شورای فرهنگی در ۳ سال اخیر به‌عنوان دانشگاه برتر در زمینه اقامه نماز شناخته شود که این نشان می‌دهد مسئولان دانشگاه به امر نماز اهمیت می‌دهند.

وی افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی به روحانیانی که تنها به اقامه نماز جماعت بسنده کنند امتیازی قایل نیستیم و آنچه مهم است در کنار اقامه نماز باید ایده پردازی در زمینه مسایل فرهنگی نیز باشد که ما به لطف خدا در سطح بیمارستان‌ها و شبکه‌ها از طلبه‌های جوان و خوش‌فکر در زمینه مسایل فرهنگی استفاده می‌کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: برای پیشبرد کارهای دینی و فرهنگی سه عنصر فکر نبوی، قدرت علوی و ثروت خدیجه کبری (س) نیاز است که اگر یکی از این‌ها نباشد برنامه‌ها به نتیجه نخواهد رسید.

وی با تأکید بر اینکه در اصلاح ساختار و چارت بیمارستان، رابط فرهنگی باید به کارشناس فرهنگی و مدیر فرهنگی ارتقا پیدا کند افزود: مباحث فرهنگی در بیمارستان‌ها باید تقویت شود و در اجرای طرح سلامت معنوی کارشناسان روحانی تحت تعلیم کارشناسان متخصص ستاد اقامه نماز کشور قرار گرفتند که آموزش‌های لازم را در اختیار پرستاران و بیماران قرار دهند.

احمدی اظهار امیدواری کرد: با تشکیل شورای فرهنگی در بیمارستان و تعیین مدیر و کارشناس فرهنگی به‌تدریج مشکلات فرهنگی در بیمارستان‌ها مرتفع شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: