يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۲۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
شهردار گناوه:
شهردار بندرگناوه یادآور شد: هر فردی در هر جایگاهی ادعا کند که می تواند این حجم از دستفروشان را سریع جمع آوری کند مطمئن باشید که شعار داده است و در شهرداری بندرگناوه طرحی در حال آماده سازی است که بتوانیم ساماندهی مناسبی پس از تایید شورای شهر انجام دهیم.
شهردار گناوه گفت: به دلیل حجم گسترده فعالیت‌های شهرداری بندر گناوه در دولت گذشته، پروژه‌های زیادی تعریف شد که نتیجه آن بدهی 300 میلیارد ریالی این شهرداری بوده است.

به گزارش سوک ، حسین حسن‌زاده امشب در نشست با خبرنگاران در گناوه اظهار داشت: در دولت قبل شاهد حجم نقدینگی بالایی برای اجرای پروژه‌های شهری بودیم که بر  این اساس فعالیت‌های خوبی آغاز شد.

وی اضافه کرد: به دلیل این که بخش عمده‌ای از این فعالیت‌ها به دولت جدید کشیده شد با کاهش نقدینگی در این دولت مواجه شدیم اما این پروژه‌ها بدون تزریق اعتبارات ادامه پیدا کرد که سبب ایجاد بدهی‌هایی برای شهرداری گناوه شده است.

شهردار بندر گناوه تصریح کرد: هم‌اکنون این شهرداری دارای بدهی 300 میلیارد ریالی به پیمانکاران و بخش‌های جاری کارکنان شامل معوقات پرسنلی است که نیازمند توجه جدی مجموعه استان برای رفع این میزان بدهی هستیم.

وی با اعلام این که فضای مناسبی از ایجاد پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری بندر گناوه کلید خورده است عنوان کرد: با تلاش‌های انجام شده و با همکاری شورای شهر و به رغم داشتن بدهی به پیمانکاران، شاهد اعتماد پیمانکاران به انجام پروژه‌های شهری در بندر گناوه هستیم.

حسن زاده بیان کرد: سمت و سوی برنامه شهرداری برای داشتن شهری زیبا در دو بخش کوتاه مدت و دراز مدت هدف‌گذاری شده است تا بتوانیم برای 14 محله قدیمی و 4 محله جدید این شهر امکانات متوازنی توزیع کنیم.

وی عنوان کرد: شهر گناوه با مساحت یک‌هزار و 250 مترمربع هم‌اکنون 65 هزار نفر را در خود گنجانده است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این بندر بزرگ تجاری و توریستی برای گنجایش 120 هزار نفر در 3 هزار کیلومتر طی 50 سال آینده خود را آماده می‌کند.

شهردار بندر گناوه عنوان کرد: اجرای پروژه‌های تعریض میدان بسیج به میدان امام علی (ع)، ایجاد جاده کمربندی شهر گناوه، توجه ویژه به استقرار امکانات ورزشی و تفریحی در سطح محلات این شهر ، ساماندهی بازارهای دستفروشی در ابتدای ورودی شهر گناوه و درون محیط بازار، ایجاد نورپردازی و فضای سبز در ورودی شهرگناوه همراه با کف سازی بخشی از پروژه‌های در دست انجام و یا در حال مطالعه شهرداری بندر گناوه است.

وی ادامه داد: روشنایی بلوار جمهوری اسلامی با چراغ های استاندارد ، کف سازی ، جداره سازی ، شیب زنی و ایجاد پیاده رابرای بلوار بندر ، ایجاد سالن روباز 500 نفره با ایجاد یک بوستان در محله نوروزآباد ، احداث پارکینگ 6 هکتاری با ظرفیت پذیرش یک هزار و 500 خودرو در فاصله 200 متری بازار ، ایجاد فضای تقریبا 6 هکتاری برای ایجاد کمپینگ های نوروزی در جنوب دانشگاه آزاد گناوه ، ایجاد رفوژ بلوار امام علی(ع) به طول 1500 متر و 6 هزار متر فضای سبز و ساخت 5 زمین چمن مصنوعی از جمله پروژه‌های در دست اجرای شهرداری بندر گناوه است که انتظار می رود تا پایان امسال به مرحله بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: احداث خور گردشگری در انتهای خیابان خلیج فارس با پیشرفت 15 درصدی همراه است که در صورت تزریق 40 میلیارد ریال تا پایان نیمه اول سال آینده می تواند در فازهای اولیه به بهره برداری برسد.

شهردار بندر گناوه عنوان کرد: برای آسفالت بخشی از کوچه های شهر گناوه نیازمند 81 هزار متر اسفالت و 75 هزار متر زیرسازی هستیم که تاکنون 15 هزار متر زیر سازی انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه ترافیک با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان گناوه نقاط حادثه خیز مشخص شده که با اعتبار 4 میلیارد ریالی بخشی از این نقاط ترمیمی می‌شود.

حسن زاده بیان کرد: یکی از مشکلات همیشگی شهر گناوه وجود دستفروشان در بازارهای این شهر است که با برنامه ریزی های لازم بدنبال ساماندهی 723 دستفروش این شهر هستیم.

وی عنوان کرد: از 730دستفروش موجود در بازارهای گناوه ، 200 نفر دارای مغازه در بازار هستند که بخشی از اجناس خود را به شکل دستفروشی عرصه می کنند و مابقی شامل 100 نفر افاغنه ، 200 نفر سد معبر و 230 نفر نیز دستفروش قدیمی بالای 15 سال کار هستند.

شهردار بندرگناوه یادآور شد: هر فردی در هر جایگاهی ادعا کند که می تواند این حجم از دستفروشان را سریع جمع آوری کند مطمئن باشید که شعار داده است و در شهرداری بندرگناوه طرحی در حال آماده سازی است که بتوانیم ساماندهی مناسبی پس از تایید شورای شهر انجام دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: این شهر بدلیل دارابودن ظرفیت و توانمندهای اقتصادی، درآمدزایی برای کشور می کند که باید از این فرصت نهایت استفاده برای توسعه منطقه و خدمات دهی هرچه بهتر به مردم استفاده شود.

 سلیمان نظام پور افزود: درآمدهای میلیاردی از طریق گمرک و تزریق آن به خزانه کشور و انجام عملیات گسترده کارپردازهای الکترونیکی بانکی در بازار این شهر بویژه در ایام تعطیلات نوروز از عمده توانمندی های درآمدزایی این شهر است که حتی یک ریال از آن به شهر اختصاص نمی یابد.
وی اظهارکرد: از دولتمردان و مسئولان انتظار است که بخشی از درآمدهای این شهر را که در کشور شناخته شده است به این منطقه برگشت دهند تا برای آبادانی و فعالیت های رفاهی و تهیه امکانات برای گردشگران سرمایه گذاری شود.
رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: باتوجه به اینکه عمده شغل و کسب درآمد مردم این منطقه به دریا وابسته و مشقت های زیادی از طریق رفتن به کشورهای همسایه خلیج فارس تحمل می کنند، شایسته بهترین خدمات و امتیازها هستند.
وی افزود: درچندسال اخیر بدلیل نبود ثبات مدیریتی در شهرداری، شهر دچار مشکلات عدیده ای شد که با آمدن شهردار جدید و آن دیدگاه بسیاربالا و تعامل و همراهی که با شورا دارد، امیدواریم در مدت باقی مانده فعالیت شورا شاهد پیشرفت و توسعه بیشتر شهر باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر گناوه با اشاره به رقم بالای بدهی شهرداری گفت: بدهی گذشته‌ی شهرداری هم برای شهردار فعلی و هم برای شورا کمرشکن است که امیدواریم مسئولان استانی نگاه و توجه خاصی به این شهر کنند.
وی نقش خبرنگاران را در پیشرفت و توسعه منطقه خود مهم ارزیابی کرد و گفت: خبرنگاران با قلم خود می توانند گام های اساسی در برطرف کردن مشکلات جامعه بردارند.
نظام پور اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی این شهر همه توان و تلاش خود را برای بهبود و پیشرفت شهر در مدت باقی مانده دوره مسئولیت بکار خواهند بست.
شهر گردشگری و تجاری گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر 65 هزارنفر از جمعیت 92 هزارنفری این منطقه را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: ساماندهی بازار ماهی فروشان ، پایانه مسافربری ، آرامستان این شهر و توجه جدی به نوسازی مبلمان شهری نیز در دستور کار قرار داده ایم که در صورت تثبیت مدیریت در مراحل مختلف زمان گذاری شده انجام می شود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
محمد
|
Russian Federation
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
0
0
درود بر آقای حسن زاده...... کارمند خوب سابق راه وشهرسازی ....
نام:
ایمیل:
* نظر: