يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
کد خبر: ۱۹۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی سخنران ویژه مراسم ارتحال آیت الله رفسنجانی در گلزار شهدای بوشهر گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شهید بهشتی هم مظلوم تر بود چرا که کسانی که علیه شهید بهشتی حرف می زدند دشمنان وی بودند اما در مورد آقای هاشمی علاوه بر دشمنان انقلاب، در داخل هم کسانی بودند که علیه ایشان حرف می زدند.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، حجت الاسلام مسیح مهاجری سخنران ویژه مراسم ارتحال آیت الله رفسنجانی در گلزار شهدای بوشهر گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از شهید بهشتی هم مظلوم تر بود چرا که کسانی که علیه شهید بهشتی حرف می زدند دشمنان وی بودند اما در مورد آقای هاشمی علاوه بر دشمنان انقلاب، در داخل هم کسانی بودند که علیه ایشان حرف می زدند.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی دلسوار نظامی بود که او را متهم به بدخواهی نظام کردند.

مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از ستون های استوار نظام جمهوری اسلامی بود گفت: با توجه به همنشینی و همکاری و همدلی که در طول 4 دهه با آقای رفسنجانی داشتم وی را دارای قلب سلیم دیدم و شهادت می‌دهد که ایشان مردم بزرگ و مظلوم بزرگ بود.

مهاجری تاکید کرد: به دوستانی که ناشناخته مطالبی علیه آقای هاشمی گفتند عرض می کنم که این چیزها درست نبود و باید از این به بعد حواسمان را جمع کنیم چرا که افراد زیادی داریم که در موردشان باید با دقت حرف بزنیم و واقعیت‌ها را بگوییم.

وی با اشاره به اینکه بنده 10 سال شاگرد شهید بهشتی بود، اضافه کرد: بنده نزد شهید بهشتی علاوه بر معارف اسلامی، ادیان و مذاهب و ...، درس آدم شدن را فراگرفتم.

مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی تصریح کرد: آقای بهشتی در مورد صحبت‌هایی که علیه ایشان می شد به بنده گفت همه را بخشیدم، آقای هاشمی رفسنجانی هم قلب سلیمی داشتند و همه را بخشیده است اما از همه این خواسته را داشت که مواظب زبان خود باشند و اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

مهاجری اضافه کرد: جایگاه هاشمی رفسنجانی نزد امام خیلی بالا بود بطوری که وقتی آیت الله هاشمی به جبهه می رفت امام نذر سلامتی ایشان را می کرد و همواره سراغ آقای هاشمی را می گرفت.

وی بیان داشت: قلب سلیم رفسنجانی را در معاشرت‌هایم دیدم و بی جهت نیست که آخرین سفرش هم به بوشهر بود و بوشهر منطقه خیزش سرداران بزرگی است که در برابر استعمار ایستادند.

مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی با مقایسه آیت الله هاشمی با شهید مدرس و امیرکبیر گفت: با وجود همه جوانب مثبت شهید مدرس و امیرکبیر، اما در مقابل آیت الله هاشمی نه مدرس و نه امیرکبیر موفق نشدند رژیم مستبد و فاسد شاهنشاهی را از بین ببرند.

مهاجری گفت: آیت الله هاشمی مفسر قرآن، فقیه عالم و سیاستمدار بزرگ جهانی بود و اکنون در تمام دنیا ارتحال آیت الله هاشمی تیتر اول رسانه‌هاست و بزرگان دنیا از او تجلیل می کنند و اجماع رسانه های دنیا این است که بزرگترین سیاستمدار منطقه از دنیا رفته است.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی در دوران زندان ساواک دو کتاب مهم قرآنی و فرهنگ قرآن نوشت و این نشان از تسلط ایشان به مباحث قرآنی است، افزود: برخورد با آقای هاشمی در این سالهای اخیر بسیار سنگین بود، آقای هاشمی از شهید بهشتی هم مظلوم تر بود.

مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی در مورد دیدگاه آقای هاشمی نسبت به سپاه و بسیج بیان کرد: آقای هاشمی در صحبتهایی که با ایشان داشتم عنوان می کردند سپاه نور چشم من است و بسیج را هم چشم راست خود می دانستند.

مهاجری گفت: نظر آقای هاشمی نسبت به رهبر معظم انقلاب هم این بود که رهبری را عشق و جان خود می‌دانست.

وی ادامه داد: آیت الله رفسنجانی یک فرد معمولی در نظام نبود، نظام با مقامات رسمی کشور فرق دارند، در عرصه نظام آیت الله هاشمی بعد از پیروزی انقلاب همواره نفر دوم نظام بوده است.

مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: آیت الله رفسنجانی دو داغ بر دل دشمنان گذاشت اول زمان شاهنشاهی که با مقاومت در برابر شکنجه‌های ساواک نه بزرگی به رژیم شاهنشاهی داد و داغ دوم هم بر دل کسانی گذاشت که با فشار وتخریب و تهمت و دروغ علیه وی، میخواستند که آیشان در مقابل نظام بایستد اما وی از رهبری و نظام حمایت کرد اینها محصول قلب سلیم آقای هاشمی است و ایشان با قلب سلیم به دیدار خدا رفت.

مهاجری اضافه کرد: خداوند ایشان را با عزت از دنیا برد و همین مرگ است که مردم را تکان داد در واقع آیت الله رفسنجانی مرگ را هم مقهور خود کرد.

پایان خبر/

نام:
ایمیل:
* نظر: