جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
کد خبر: ۱۹۸۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۶
مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر خبر داد
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: با توجه به شناسایی انجام شده اعم بیمه شدگان پر هزینه های ما که هم پوشانی با سایر سازمانهای بیمه گر داشتند مشخص شده و از پرداخت هزینه های آنان جلوگیری به عمل آمده است.

دکتر پرویز رمضانی در ارتباط با بحث اقتصاد مقاومتی و کنترل هزینه های درمانی و در خصوص تجویز بهینه و مصرف دارو افزود: ما در بحث داروهای گران قیمت مانند انسولین قلمی، هورمون رشد و داروهای شیمی درمانی کنترل های لازم را انجام داده ایم و مواردی را که در این راستا فاقد اندیکاسیون بودند و یا احیانا به صورت غیر منطقی تجویز شدند را کنترل کرده ایم.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر ابراز داشت: خدماتی مثل MRI و تصویربرداری گران قیمت را در مواردی که تجویز غیر ضروری توسط پزشکان در بخش قلب و عروق و نورولوژی صورت گرفته بود؛ توانستیم کاهش دهیم.

دکتر رمضانی یادآور شد: بیشتر بیمه شدگان پر هزینه ما در استان بوشهر مربوط به صندوق روستائیان و بیمه سلامت همگانی هستند.

این مقام مسئول در خصوص برنامه عملیاتی گفت: ما بر اساس 11 هدف استراتژیک تعیین شده سازمانی، دارای 51 هدف عملکردی، 169 فعالیت اصلی و 534 فعالیت فرعی هستیم. درراستای انجام برنامه عملیاتی نیز سه هدف افزایش منابع، پیاده سازی نظام ارائه خدمات و پوشش بیمه همگانی را به صورت 100 پیشرفت داشته ایم؛ همچنین گفتنی است در کاهش تصدی گری ها و بهبود فرآیندها بیش از 80 درصد بر اساس برنامه پیشرفت داشته ایم.

وی در خصوص وضعیت پوشش بیمه ای استان یادآور شد: بیمه شدگان ما در 4 صندوق بیمه ای تحت پوشش بیمه هستند که در این راستا بیش از 340 هزار نفر در صندوق روستائی و شهرهای زیر 20 هزار نفر، 80 هزار نفر صندوق کارکنان دولت، حدود 55 هزار نفر صندوق بیمه سلامت همگانی و حدود 17 هزار نفر نیز در صندوق سایر اقشار تحت پوشش این اداره کل قرار دارند.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر خاطر نشان کرد: در مجموع بیش از 490 هزار نفر یعنی چیزی حدود 48 درصد از جمعیت استان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت بوشهر هستند.

دکتر رمضانی با تاکید بر این امر که بیش از 850 هزار نفر در استان تحت پوشش صندوق بیماران خاص قرار دارند؛ افزود: ما در بوشهر با بیش از 95 درصد از موسسان تشخیصی و درمانی طرف قرار داد هستیم که بیمه شدگان خدمات مورد نیاز خود را از آنها دریافت می کنند.

وی با اشاره به اولویت دهی به مبحث برون سپاری خدمات گفت: در راستای این امر توانسته ایم در بخش بیمه گری تمام فعالیت های صدور دفترچه را به بخش خصوص و دفاتر پیشخوان واگذار نماییم در بوشهر 23 دفتر پیشخوان و نمایندگی کار صدور دفاتر درمانی ما را انجام می دهند که در این زمینه تلاش شده تا دسترسی خوب و مطلوبی را برای بیمه شدگان فراهم نمایند.

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر همچنین در خصوص دستورالعمل جدید اداره کل بیمه گری در خصوص رفع هم پوشانی ها تصریح کرد: ما از ابتدای سال 94 توانسته ایم حدود 20 هزار نفر از جمعیت بیمه شدگانی که دارای هم پوشانی بودند را حذف نماییم.

انتهای خبر/

نام:
ایمیل:
* نظر: