جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
کد خبر: ۲۰۰۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
سوک: سرپرست گمرک بندردیر (dayyer) استان بوشهر گفت: نخستین محموله مواد غذایی به وزن 460 تن از این بندر به مقصد قطر ارسال شد.
به گزارش سوک البرز کشاورزی افزود: این محموله شامل کدو، خیار، هندوانه، خربزه، سیب زمینی، کاهو، کلم و گوجه فرنگی با چهار فروند شناور متعلق به تجار بومی این شهرستان به ارزش 113هزار و 416 دلار به مقصد قطر صادر شده است.

وی اضافه کرد: برقراری مبادلات تجاری میان این بندر و کشور قطر در رونق اقتصاد منطقه موثر و حرکتی برای حضور و فعالیت هرچه بهتر و بیشتر تجار و بازرگانان در این بندر خواهد شد.

سرپرست گمرک بندر دیر ادامه داد: گمرک این بندر آمادگی کامل دارد که به صورت شبانه روزی تشریفات گمرکی صادرات را درکمترین زمان ممکن انجام دهد.

وی با اشاره به فعالیت 176 شناور باری در این بندرگفت: با ارتقای سطح زیرساخت ها در این بندر، صادرات می تواند به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تایید ارسال این محموله از بندر دیر به مقصد قطر گفت: بنادر جنوبی استان بوشهر کمترین فاصله را با کشور قطر دارند طوریکه نزدیکترین بندرهای ایران به قطر بنادر عسلویه و نخل تقی با فاصله 148 مایل دریایی است.

محمد مهدی بنچاری با اشاره به اینکه بازرگانان استان بوشهر با کشور قطر دارای ارتباط تجاری دیرینه هستند افزود: بنادر استان بوشهر توانایی و ظرفیت لازم برای تامین و صادرات مواد غذایی را به قطر دارند که بنادر دیر، عسلویه و نخل ‌تقی از زیرساخت‌های مناسبی در این زمینه برخوردار هستند.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های بندر تجاری دیر یادآورشد: سال گذشته همزمان با دهه فجر طرح های زیادی با سرمایه گذاری 99 میلیارد ریال در این بندر به بهره برداری رسید.

بنچاری یادآور شد: اجرای پروژه ساختمان انبار، با اعتبار 36 میلیارد ریال، احداث سردر ورودی بندر با اعتبار 3.2 میلیارد ریال، محوطه سازی با اعتبار 60 میلیارد ریال و احداث ساختمان سرویس‌های بهداشتی با اعتبار 650 میلیون ریال از جمله پروژه های اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زیرساخت‌های بنادر استان بوشهر برای فعالیت‌های تجاری افزایش یافته اظهار داشت: بنادر استان بوشهر ظرفیت بالایی در امر تجارت دریایی و تخلیه و بارگیری کالا دارند.

درپی قطع رابطه اجرای تحریم و بستن مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کشورهای عربستان سعودی، بحرین، مصر، امارات عربی و برخی دیگر از کشورها علیه قطر جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای این کشور اعلام آمادگی کرده است.

بندردیر(dayyer) در 200کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد و نزدیکی این بندر به کشور قطر از مهم ترین مزایا در این زمینه است./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: