جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
کد خبر: ۲۰۰۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
سوک: نمایش آیینی ' دوما رویی ' به مناسبت سالروز میلاد حضرت امام حسن (ع) به همت گروه نمایشی نامیرا بندر گناوه یکشنبه شب در محوطه مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس این بندر برگزار شد.
به گزارش سوک سرپرست گروه نمایش نامیرا و کارگردان این نمایش در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: این نمایش شامل ' سرتراشون' و ' دومارویی' از سنت های قدیمی عروسی در این منطقه است که به اجرا در آمد.

عبدالرضا محمدی‌نژاد افزود: این نمایش دومین کار گروه نامیرا است که برای شرکت در هجدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی سنتی که در شهریور ماه سال جاری در تهران برگزار می شود به اجرای عمومی در آمده است.

وی گفت: گروه نمایش نامیرا تاکنون سه نمایش برای حضور در جشنواره بین‌المللی خیابانی مریوان و دو نمایش با موضوع آسیب‌های اجتماعی و شهروند نیز برای حضور در جشنواره ملی تئاتر شهروند در لاهیجان ارسال کرده است.

سرپرست گروه نمایشی نامیرا افزود: عوامل اجرای این نمایش در طراح و ایده حسین بهروزی، نویسنده و کارگردان عبدالرضا محمدی‌نژاد، بازیگران علی معرف، حسین بهروزی، حسن محمدی‌نژاد، حسین دهدشتی، محمد باقری‌زاده، سجاد مقدس‌زاده، یوسف لیراوی، علیرضا احمدی و کودکان بازیگر مسیحا محمدی‌نژاد و علی‌اکبر معرف، موسیقی حسین رئیسی و مهدی پورهاشم، طراح لباس و صحنه‌آرایی مریم احمدپور هستند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: