سه‌شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
کد خبر: ۲۰۰۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
منابع خبری بامداد سه شنبه گزارش دادند که محمد ششم پادشاه مراکش دستوری مبنی بر ارسال مواد غذایی به قطر صادر کرد.
به گزاراش خبرگزاری آلمان, وزارت امورخارجه و همکاریهای بین المللی مراکش در بیانیه ای اعلام کردکه این اقدام براساس تعالیم و دستورات دینی و با هدف همبستگی میان ملت های اسلامی به ویژه در ماه مبارک رمضان صورت گرفته است.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم ارتباطی بامسائل سیاسی وبحران میان قطر و کشورهای دیگر ندارد.

مراکش روز گذشته نیز برای میانجیگری با هدف حل بحران سیاسی میان قطر و عربستان و متحدانش اعلام آمادگی کرده بود.

اکنون مرزهای هوایی، دریایی و زمینی قطربا بحرین، امارات متحده عربی و عربستان بسته شده است. شرکت هواپیمایی قطرنیز درپاسخ به اقدامات ریاض، همه پروازهایش را به عربستان لغو کرد.

عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو, موریتانی و رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند و اردن نیز سطح روابط با قطر را کاهش داده است.

اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمدآل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.

این اظهارات که یک روز پس از سفردونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای 2 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: