چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
کد خبر: ۲۰۰۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری برای امور تحصیلی، ودیعه مسکن و درمان افراد متقاضی از ٢ میلیون تومان به ١٠ میلیون تومان افزایش یافت.
عضو ناظر شورای عالی پول و اعتبار از افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی برای اقشار مختلف به خصوص مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و ایثارگران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش گفت: در جلسه سه‌شنبه شورای پول و اعتبار دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه موسسات اعتباری منطبق بر استانداردهای بال ٣ مصوب سال ٢٠٠٨ و سند ifsb۱۵ که مربوط به استاندارد کفایت سرمایه برای موسسات ارائه دهنده خدمات مالی اسلامی است با اعمال نقطه‌نظرات اصلاحی اعضا به تصویب رسید تا با مهیا شدن شرایط آن در بانک‌ها و اعمال آموزش‌های لازم از سال١٣٩٧ به مرحله اجرا درآید.

وی تصریح کرد: همچنین شورای پول و اعتبار تصویب کرد بانک مرکزی نسبت به ابلاغ مصوبات شورای عالی پولشویی به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اقدام و نظارت لازم را بر حسن اجرای ان در بانک‌ها معمول دارد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه نیز افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی برای کلیه موارد از جمله مددجویان کمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و ایثارگران از ١٥ میلیون تومان به ٢٠ میلیون تومان به تصویب رسید و مبلغ  تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری برای امور تحصیلی، ودیعه مسکن و درمان افراد متقاضی از ٢ میلیون تومان به ١٠ میلیون تومان افزایش یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: