چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
کد خبر: ۲۰۰۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر مطرح کرد:
سوک: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: برای حل مشکل کمبود فشار آب در روستاهای شهرستان دیلم زمینه احداث یک مخزن ذخیره سازی آب جهت تقویت فشار آب روستایی و همچنین جهت استفاده در مواقع ضروری فراهم گردد.
به گزارش سوک حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در نشست حل مشکل کمبود فشار آب در روستاهای شهرستان دیلم اظهار داشت: در برخی روستاهای این شهرستان که بصورت میدانی بازدید شده برخی با کمبود فشار آب مواجه هستند که باید با زمینه رفع این مشکل در اسرع وقت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های خوبی از سوی مدیریت آمور آبفار شهرستان دیلم صورت گرفته بیان کرد: برای حل مشکل کمبود فشار آب در روستاهای شهرستان دیلم زمینه احداث یک مخزن ذخیره سازی آب جهت تقویت فشار آب روستایی و همچنین جهت استفاده در مواقع ضروری فراهم گردد.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر تصریح کرد: موضوع فرسودگی شبکه انتقال آب روستایی در این شهرستان  از دیگر مشکلاتی است که با توجه به کمبود اعتبارات، در شرکت آبفار استان بوشهر و نیز وزارت نیرو پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای  اسلامی گفت: با توجه به در پیش بودن فصل  تابستان وکمبود منابع تامین آب در استان بوشهر، باید از طریق مصرف بهینه آب از سوی مردم  زمینه گذر از فصل کم آبی فراهم شود.

مدیر امور آبفار شهرستان دیلم در این نشست گفت: نوسازی شبکه های توزیع و خط انتقال آب، احداث مخزن 5 هزار مترمکعب ذخیره آب، راه اندازی و تجهیز چاه های تاسیسات زیدون متعلق به آب و فاضلاب روستایی دیلم از جمله اقداماتی است که می تواند مشکلات بحران کم برای روستاهای شهرستان را به حداقل برساند.

مهدی شولی اضافه کرد: تامین ماشین آلات تعمیرات، تانکر آبرسانی سیار و سیستم هوشمند سازی مبادی ورودی آب جهت کاهش هدر رفت آب و مدیریت آب از جمله اقدامات  امور آبفار شهرستا ن دیلم  جهت مقابله با کم آبی درفصل تابستان  به شمار می‌رود.

وی گفت: با توجه به اینکه آب با هزینه بالایی به منزل مشترکان رسیده و در قبال ان هزینه ای جزئی توسط مشترکان پرداخت می شود باید از طریق کمک های دولتی زمینه جبران بخشی از این هزینه ها فراهم شود./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: