چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
کد خبر: ۲۰۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دیّر خبر داد؛
سوک: مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیّر گفت: 693 نفر داوطلب شامل 262 نفر مرد و 432 نفر زن در کنکور سراسری امسال شهرستان دیّر شرکت می‌کنند.
به گزارش سوک احمد عبدالله‌زاده در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دیّر با بیان این که در برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت با مشکلاتی روبرو هستیم، اظهار داشت: با این حال این کلاس‌ها از اول تیرماه با مشارکت 17 مربی و در 12 رشته های مختلف فرهنگی و هنری در کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب دیّر برگزار می‌شود.

وی افزود: در همین تاریخ شاهد شروع کلاس‌های قرآن با حضور 6 مربی در دارالقرآن امام‌خمینی(ره) دیّر و همچنین با اجاره دو سالن در سطح شهر، کلاس‌های ورزشی در رشته های والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز برگزار می‌شود.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان دیّر تصریح کرد: تابستان امسال شاهد حضور دانش‌آموزان در اردوهای طرح هجرت و به‌سازی و رنگ‌آمیزی مدارس و همچنین اردوهای بنیاد علوی خواهیم بود.

عبدالله‌زاده بیان داشت: حضور یک‌هزار و 200 دانش‌آموز اول ابتدایی در پایگاه‌های سنجش سلامت و کلاس‌های درس پیش‌بینی شده است که متأسفانه با توجه با کمبود فضای آموزشی در مقطع ابتدایی ممکن است نتوانیم در برخی از مدارس دانش‌آموزان را پذیرش کنیم.

وی ادامه داد: امسال دبیرستان فاطمه زهرا(س) دیّر و یک مدرسه 6 کلاسه در شهر دوراهک از محل اعتبارات وزارت نفت احداث می‌شود که در افزایش سرانه آموزشی شهرستان دیر موثر است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دیّر با بیان این که این شهرستان در سال‌های گذشته در بحث کنکور سراسری روند قابل قبولی را طی کرده است،افزود: امسال 693 نفر داوطلب شامل 262 نفر مرد و 432 نفر زن  در کنکور سراسری امسال شهرستان دیّر شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه کمک به مدرسه یک امر اختیاری است، افزود: با این حال مدارس بدون کمک مردم امکان حرکت و رسیدگی به امور خود را نداشته و افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند از کمک  به مدارس دریغ نکنند.

عبدالله‌زاده اضافه کرد: با رایزنی‌های انجام‌گرفته بدهی‌های گذشته مدارس در خصوص هزینه برق پرداخت می‌شود اما مدیران نسبت به پرداخت هزینه برق از ابتدای امسال اهتمام جدی داشته باشند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: