دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 25
کد خبر: ۲۰۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
دبير هيات كوهنوردي سازمان منطقه ويژه انرژي پارس:
سوک: دبير هيات كوهنوردي سازمان منطقه ويژه انرژي پارس گفت: برنامه صعود به قله‌های علم کوه و دماوند از برنامه‌هاي پیش روی ماست که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی آغاز می‌شود.
به گزارش سوک مجید توانایی اظهار داشت: هیات کوهنوردی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سال93 و به همت و تلاش مسوولان این سازمان، از زیر مجموعه ورزش همگانی سازمان  منطقه اقتصادی انرژی پارس شروع به فعالیت کرد و تاکنون توانسته 300 کوهنورد علاقه‌مند و 100 نفر نیروی فعال و با یک تیم 50 نفره قوی پا به کوهستان‌های کشور بگذارد.

وی افزود: ره‌آورد تلاش های این هیات تاکنون صعود به قله به قله آب سفید زردکوه بختیاری در شهرکرد، سنبران اشترانکو لرستان، کوه نمک استان بوشهر، غار شاهپور کازرون استان فارس، سرسفید مرودشت و برم فیروز سپیدان استان فارس، رشته کوه سمیرم استان اصفهان،  قله دنا و حوضه دال دنا شهرستان سی‌سخت، خط راس لنده یاسوج، سبلان تبریز، سهند مراغه و تنگه آبی بوچیر، تنگه آبی لمزان و تنگه آبی آب دبه هرمزگان بوده است.

دبیر هیات کوهنوردی سازمان منطقه ویژه انرژی پارس تصریح کرد: یکی از برنامه‌های موفق این هیات، برگزاری دومین همایش کوهنوردان استان بوشهر و استان‌های فارس و هرمزگان بود که در اسفند 95 با حضور استاد عظیم قیچی‌ساز و دیگر مسوولین فدراسیون کوهنرودی کشور و هزار نفر کوهنورد برگزار گردید .

وی با قدردانی از تلاش‌های سید احسان موسوی مسوول ورزش‌های همگانی منطقه ویژه انرژی پارس، یادآور شد: مجموعه آموزش‌های کوهنوردی برای پرسنل سازمان منطقه اقتصادی انرژی پارس و برنامه صعود به قله‌های علم کوه و دماوند از برنامه‌های  پیش روی ماست که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی آغاز می‌شود./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: