جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
کد خبر: ۲۰۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸

نام اولین قربانی آتش‌سوزی لندن اعلام شد (+عکس)یک سازمان خیریه گفته است که یکی از قربانیان آتش‌سوزی در برج "گرنفلِ" لندن یک پناهجوی سوری بوده که در سال ۲۰۱۴ به انگلیس آمده بود.

به گزارش ایسنا، محمد الحاج علی ۲۳ ساله در رشته مهندسی عمران درس می‌خواند و در این برج در کنزینگتون زندگی می‌کرد.

این سازمان خیریه گفته است او دست به سفری پرخطر برای فرار از جنگ و مرگ در سوریه زد اما با (این سرنوشت) در انگلستان در خانه‌اش مواجه شد.

در آتش‌سوزی برج گرنفل حداقل ۱۷ نفر کشته شده‌اند و انتظار می‌رود تعداد کشته‌ها افزایش یابد.

این سازمان خیریه گفته است که محمد به همراه برادرش عمر در آپارتمانی در طبقه چهاردهم زندگی می‌کردند و پس از شدت گرفتن آتش‌سوزی سعی کردند فرار کنند اما در راه‌پله‌ها یکدیگر را گم کردند.

ماموران آتش‌نشانی موفق شدند عمر را نجات دهند اما محمد به آپارتمان برگشت و منتظر ماند تا ماموران او را نجات دهند.

سازمان خیریه همبستگی با سوریه گفته است که او به مدت دو ساعت با یک دوستش در سوریه در تماس بود. او تلاش کرد تا با خانواده‌اش تماس بگیرد اما به دلیل اوضاع سوریه این تماس برقرار نشد. محمد چهار سال بود که خانواده‌اش را ندیده بود.

این سازمان گفته است وقتی آتش به آپارتمان محمد رسید او از دوستش خداحافظی کرد و از او خواست تا پیامش را به خانواده‌اش برساند.

این سازمان خیریه خواهان تحقیقات دقیق درباره این آتش‌سوزی شده و اعلام کرده که محمد برای امنیت به این کشور آمد اما انگلیس نتوانست از او مراقبت کند.

عمر در بیمارستان بستری و در حال مداوا است.

به گزارش بی‌بی‌سی، پدر و مادر محمد تلاش دارند با دریافت ویزای انگلیس از دمشق به لندن سفر کرده و با پسرشان خداحافظی کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: