دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 25
کد خبر: ۲۰۰۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
مصادف با شب بیست و سوم رمضان؛
سوک: در بیست و سومین شب از ماه مبارک رمضان زمزه الهی العفو دلدادگان کوی دوست در سراسر استان بوشهر طنین‌انداز شد.
به گزارش سوک مراسم احیاء شب بیست و سومین شب از ماه مبارک رمضان هم‌زمان با سحر روز یکشنبه با حضور اقشار مختلف مردم در شهرها، بخش ها و روستاهای استان بوشهر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در بیست و سومین شب از ماه مبارک رمضان اقشار مختلف مردم در مصلاهای نماز جمعه، مساجد و تکایای مختلف در سطح استان بوشهر گردآمدند تا در شبی که بر اساس روایات، مردم مسلمان معتقدند تقدیر یک ساله در این شب رقم می‌خورد و یکی از بهترین فرصت‌ها برای طلب عفو و بخشش از خداوند است پس از قرائت دعای افتتاح، دعای جوشن کبیر و نماز 100 رکعتی آیین قرآن به سر به اجرا درآید.

حضور نوجوانان و جوانان در این شب که همه را با پدران و مادران خود تا پاسی از سحر به راز و نیاز مشغول بوده و از خداوند برای سلامتی و عاقبت به خبری در کنار آمرزش گناهان از خداوند استمداد می‌طلبیدند از نکات بارز و برجسته این شب معنوی و روحانی بود.

استان بوشهر هم‌زمان با سراسر کشور، شب گذشته را در حالی پشت سر گذاشت که مردم شب زنده‌دار برای طول عمر پربرکت مقام معظم رهبری، مسوولان دلسوز نظام و این انقلاب دست به آسمان برده و در کنار آن برای مغفرت اهل قبور طلب بخشایش کردند تا با تهذیب و تزکیه نفس خود و پالایش روح و روان و با دلی آرام شب قدری که مقدر برای راز و نیاز با خداوند است را از دست ندهند.

در این شب، بخش‌های مختلفی از مردم با دادن نذورات خود و پخت و توزیع افطاری و سحری بین مردم مستمند و مستضعف، در کنار نام‌نویسی در پایگاه‌های کمیته امداد برای تکفل فرزندان یتیم و پذیرش کمک به فرزندان با سرپرست بیمار و گرفتار در طرح محسنین، نوعی دیگر از احسان و نیکوکاری در این شب پر از خیر و برکت را به نمایش گذاشتند.

شب قدر بیست و سوم ماه مبارک رمضان در حالی به اتمام رسید که هر فردی در هر مقام و منصب از صنوف و طبقات مختلف اجتماعی یک‌دل و یک‌صدا در کنار هم نشستند تا با تضرع به درگاه خداوند بگویند که مناسبات شغلی و اجتماعی در این شب بی‌مفهوم است و انسان‌ها فارغ از رنگ و جنس و مقام و موقعیت، همگان بندگان خداوند و امت مسلمانی هستند که ملاک برتری در درگاه ربوبیت خداوندی همان تقوا است و تقوا./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: