چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
کد خبر: ۲۰۰۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
با حضور مردم و مسوولان؛
سوک: طی مراسمی با حضور مسوولان، فعالان قرآنی استان، جمعی از معتمدین محل و عموم مردم دارالقرآن المهدی(عج) در محله امامزاده عبدالمهیمن واقع در ناحیه ٢ بوشهر افتتاح شد.
به گزارش سوک به نقل از فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، عبدالرضا عالی پور معاون قرآن و عترت اداره کل در آئین این مراسم گفت: این دارالقرآن در راستای بهره‌مندی نوجوانان و جوانان این منطقه با هدف ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: دوره‌های آموزشی دارالقرآن کریم در قالب روخوانی، روان‌خوانی، حفظ موضوعی قرآن کریم، حفظ کل، تجوید، دوره آموزشی مفاهیم، دوره ترتیل‌‍‌خوانی و دوره پیش‌دبستانی قرآن کریم از دوره‌هایی است که در این دارالقرآن کریم برگزار می‌شود.

عالی‌پور عنوان کرد: خانواده‌ها نقش تعیین کننده‌ای بر تربیت فرزندان قرآنی و برای حضور در دوره‌های آموزشی برگزار شده دارند.

وی در پایان بر لزوم هرچه بیشتر حمایت از اینگونه مراکز و موسسات تاکید کرد و آمادگی و حمایت این اداره کل را از دارالقرآن، مراکز آموزشی و مؤسسات قرآنی ابراز داشت.

این مکان به متراژ ۵۰۰ مترمربع به ارزش سه میلیارد ریال توسط فاطمه تنها و به نیت مرحوم حسین‌کره‌بندی برای برگزاری فعالیت‌های قرآنی و آموزش مهارت‌های زندگی ویژه بانوان احداث شده است؛ این واقف نیک‌اندیش مرکز فرهنگی و قرآنی را طبق وصیت همسرش از محل حقوق بازنشستگی مرحوم به‌منظور آموزش فعالیت‌های آماده‌سازی، تکمیل و وقف کرده است./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: