يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 24
کد خبر: ۲۰۰۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
وزارت امورخارجه امارات متحده عربی روز یکشنبه ضمن متهم کردن مجدد دوحه به حمایت از تروریسم تاکید کرد: ابوظبی به همراه همپیمانانش فشارهای سیاسی علیه قطر را افزایش می دهد.
وزارت امورخارجه امارات امروز با اعلام اینکه سیاست های ابوظبی درتعامل با قطر تغییر نکرده است، تاکید کرد : سیاست برخورد با سیاست های دوحه و منزوی کردن قطر تا زمانی که سیاست های دوحه تغییر نکند ادامه خواهد یافت.

وزارت امورخارجه امارات با اشاره به اینکه مقامات اماراتی مواضع و ادعاهای قطر را نمی پذیرند و هرگونه تغییری درمواضع دوحه باید با تغییرات عملی همراه باشد.
امارات همچنین قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده است.

عربستان پیش از این امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه را رد کرده بود. عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند.

اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.

این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای 2 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: