يکشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 24
کد خبر: ۲۰۰۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
سوک: مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در 24 ساعت گذشته دمای هوای شهرهای برازجان و دیر این استان به 50 درجه سانتیگراد رسید.
به گزارش سوک نادر شفیع خدایی افزود: در این مدت تداوم وزش باد گرم علاوه بر افزایش دما سبب تلاطم دریا در نواحی ساحلی استان بوشهر شد.

وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش جریانات شمالی در امروز و فردا بویژه در ساعاتی از ظهر تا شب است.

شفیع خدایی یادآور شد: در این مدت خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم است و به دلیل وزش باد وقوع پدیده گرد و خاک در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: در 24 ساعت آینده وضعیت جوی استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و بعد ازظهر وزش باد و گاهی گرد و خاک و صبح فردا در نواحی ساحلی استان با احتمال تشکیل پدیده مه پیش بینی می شود.

شفیع خدایی یادآور شد: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا غربی با سرعت 14 تا 40 کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات بعد از ظهر و شب در سواحل جنوبی استان تا 48 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس 60 تا 120 سانتی متر پیش بینی شده که در ساعاتی بعداز ظهر و شب در سواحل جنوبی استان 90 تا 180 سانتی متر نیز می رسد.

شفیع خدایی گفت: فردا زمان مد اول دریا ساعت 04:59 بامداد، جزر اول دریا 11:05، مد دوم دریا ساعت 16:28، جزر دوم ساعت 22:41 خواهد بود.

وی یادآور شد: هم اکنون دمای هوا در بوشهر 36 درجه سانتیگراد و میزان رطوبت هوا 45 درصد است./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: