چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 18
کد خبر: ۲۰۲۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
سوک: مسئول اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب استان بوشهر گفت: طرح 'کتاب آزادی' از سری برنامه های پایتخت کتاب ایران در کانون اصلاح و تربیت شهر بوشهر به اجرا درآمد.
به گزارش سوک معصومه عباسی افزود: این طرح در قالب تفاهم نامه ای که بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون اصلاح و تربیت استان بوشهر امضا شد، به اجرا در آمده است.

وی بیان کرد: افزایش سرانه مطالعه و تشویق افراد به خواندن کتاب در اوقات فراغت از مهم ترین اهداف طرح یاد شده به شمار می رود.

عباسی ادامه داد: در قالب این طرح مددجویان در صورت خواندن کتاب و ارائه گزارش می توانند از کاهش مدت زمان مجازات بهره مند شوند.

عباسی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای افزایش سرانه مطالعه در سطح استان از هر نوع برنامه و ایده خلاقانه استقبال می کند.

وی یادآور شد: با توجه به انتخاب استان بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال جاری اهدا کتاب به مدارس، دستگاه های اجرایی و مساجد، اهدا کتاب به باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان و ایستگاه تبادل کتاب بصورت متعدد صورت می گیرد.

عباسی ادامه داد: برای برنامه های پایتخت کتاب بتازگی نیز یکهزار جلد کتاب به سازمان صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و نیروی انتظامی (پلیس فتا) اهدا شده است.

سال گذشته هیات داوران سومین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران، 'بوشهر' را به‌ عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کرد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: