دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۲۰۲۴۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
سوک: مدیرکل محیط زیست استان بوشهر گفت: 13 شناگاه در ساحل این استان مورد پایش میکروبی قرار گرفت.
به گزارش سوک حسین دلشب افزود: در قالب این طرح هفت شناگاه در بوشهر، سه شناگاه در گناوه، 2 شناگاه در تنگستان و یک شناگاه در دیلم نمونه‌ برداری شد.

وی بیان کرد: در این نمونه برداری شناگاه‌های روستای محمد عامری و دلوار در تنگستان از سواحل بکر استان بوشهر هستند و هیچ نوع آلودگی از راه کانال‌های خروجی فاضلاب به دریا به آن وارد نمی ‌شود.

دلشب در خصوص شناگاه های گناوه ادامه داد: شناگاههای پارک شهرداری، جنب کیوسک نیروی انتظامی، جنب دانشگاه آزاد گناوه و شناگاه دیلم با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست و شهرستان گناوه در نیمه دوم سال 1395 موفق به بستن خروجی فاضلاب به دریا شد و هم اکنون تمام قسمتهای سواحل شهرستان گناوه پاک است.

وی گفت: در بوشهر شناگاه های پارک سیادت و پلاژ آقایان (جفره) به دلیل نزدیکی به خروجی کانال فاضلاب شهر جزو مناطق پرخطر و بحرانی این شهرستان هستند.

دلشب افزود: شناگاههای ریشهر و پارک دانشجو (پلاژبانوان) در شهرستان بوشهر به دلیل خروجی روان آبهای سطحی مناطق مسکونی مجاور در محدوده این شناگاهها به نسبت خطرناک است.

وی برضرورت تکمیل و ارتقای سیستم‌های تصفیه فاضلاب در شهرهای بوشهر گناوه و دیلم تاکید کرد.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر گفت: ساخت و راه‌اندازی سیستم تصفیه فاضلاب در شهر ها و روستاهای ساحلی و استفاده صنایع بزرگ از سیستم های تصفیه فاضلاب ضروری است.

وی بر ضرورت نصب تابلو و پرچم هشدار و شنا ممنوع در شناگاههای آلوده از سوی شهرداری، جلوگیری از ورود فاضلاب به کانالهای تخلیه آبهای سطحی به دریا و وصل فاضلاب خانه ها به شبکه جمع آوری فاضلاب شهری تاکید کرد.

دلشب با اشاره به مجاورت شناگاه‌های بوشهر با کانال‌های تخلیه آب های سطحی به دریا، گفت: با توجه به رهاسازی فاضلاب خانگی در این کانال ها و ورود پساب‌ های صنعتی به دریا، ساحل و شناگاه‌ها دچار آلودگی شده و مردم نباید از این مناطق برای شنا استفاده کنند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: