دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۲۰۲۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
یکی از مقامات ارشد سازمان ملل حمله هوایی عربستان سعودی به استان صعده یمن که موجب کشته شدن 12 تن و به خصوص کودکان شد را محکوم کرد.
«جیمی مک گولدریک»، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن گفت: حملات هوایی مانند آنچه که منجر به کشته شدن 12 تن و از جمله کودکان شد نمونه‌ای از بی‌اعتنایی به امنیت غیرنظامیان در یمن است.

این مقام ارشد سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس گزارش همکاران ما که در حال امدادرسانی و انجام خدمات بشردوستانه در یمن هستند حمله هوایی به منزل مسکونی و نیز یک خودروی شخصی منجر به کشته شدن 12 تن و زخمی شدن 10 نفر دیگر شده است.

در این بیانیه مک گولدریک ضمن ابراز نگرانی عمیق از حمله هوایی عربستان در یمن، گفت که این حملات نمونه‌ای از اعمال خشونت علیه غیرنظامیان در جنگ یمن هستند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع محلی گزارش داد که 3 زن و 6 کودک در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف عربستان به استان صعده جان خود را از دست داده‌اند.

با ورود ائتلاف متجاوز عربستان به جنگ یمن در سال 2015 تاکنون استان صعده و دیگر نقاط یمن هدف حملات جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفته و بنا بر اعلام نهادهای بین‌المللی در پی این حملات هوایی تاکنون 10 هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: میزان

نام:
ایمیل:
* نظر: