چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 18
کد خبر: ۲۰۲۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
یک مقام ارشد فلسطینی گفت: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان، اجازه خروج از «رام‌الله» را نداشته و زندانی اسرائیل شده است.
یک مقام ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی امنیتی تشکیلات، مانع خروج «محمود عباس» رئیس این نهاد از شهر «رام‌الله» است.

این مقام ارشد طی گفت‌وگو با روزنامه «معاریو» ضمن بیان اینکه عباس به زندانی اسرائیل در رام‌الله تبدیل شده، گفت این مسئله درپی محدودیت‌هایی است که رژیم صهیونیستی بعد از شکست تشکیلات در متوقف کردن ناآرامی‌ها در قدس – حول مسجد الاقصی – علیه سران فلسطینی وضع کرده است.

به نوشته وبگاه «جروزالم پست» وی همچنین تاکید کرد این اظهارات که سخنگوی عباس درباره عدم اجازه خروج وی بخاطر تعلیق همکاری‌های امنیتی با اسرائیل می‌زند، نادرست است و با این کار می‌خواهند روی محدودیت‌های اعمالی صهیونیست‌ها سرپوش بگذارند.

این مقام ارشد – که نامش فاش نشد – ادامه داد که عباس به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه «حماس» و نوار غزه وضع کرده بین فلسطینیان منفور شده است. همچنین بعد از این اعمال محدودیت عبور و مرور که عباس را به یک زندانی در رام‌الله تبدیل کرده، او نتوانست برای معاینات و درمان به اردن برود و تا حدودی از نظر جسمی نیز ضعیف‌تر شده است.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن امتناع از پاسخگویی درباره این اظهارات، فقط گفت: «چنین ادعاهایی نادرست است.»
منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: