چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 18
کد خبر: ۲۰۲۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
لاهوتی مطرح کرد؛
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه اخباری به دست‌مان رسیده که حاکی است وزرای اقتصادی معرفی شده برای دولت دوازدهم چندان قوی‌تر و کارآمدتر از دولت قبل نیستند.
مهرداد بائوج  لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم، اظهار داشت: وقتی در روز تحلیف سران قوا یکصدا اصلی‌ترین مشکل کشور را موضوع اقتصاد می‌دانند، این یعنی فهم مشترک که این فهم مشترک می‌تواند عامل اصلی رفع موانع تولید و در نتیجه رشد اقتصادی در این بخش باشد.

وی افزود: متاسفانه اخباری به دست‌مان رسیده که حاکی است وزرای اقتصادی معرفی شده برای دولت دوازدهم چندان قوی‌تر و کارآمدتر از وزرای دولت قبل نیستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما در مجلس قانونی را تصویب کردیم به نام قانون برنامه ششم توسعه که دستور کار 5 ساله دستگاه‌های اجرایی کشور را با دقت تعیین کرده و تمامی دستگاه‌ها ملزم به اجرای آن هستند. براساس قانون ششم ما باید 770 هزار میلیارد تومان سرمایه در سال جذب کنیم که 65 میلیارد دلار آن از سرمایه خارجی جذب می‌شود. این در شرایطی است که تا  امروز که 5 ماه از سال گذشته، حداکثر 10 میلیارد دلار از این مبلغ جذب شده است.

لاهوتی با بیان اینکه تا زمانی که دولت جلوی 70 میلیارد دلار قاچاق کالا را نگیرد، امکان ایجاد رونق اقتصادی مهیا نخواهد شد، تصریح کرد: برنامه دولت دوازدهم باید به دنبال کاهش 30 میلیارد دلاری حجم قاچاق  کالا باشد تا کارخانه‌های داخلی جان دوباره بگیرند. همچنین کشور ما به دلیل شرایط ویژه آب و هوایی که از شمال تا جنوب کشور دارد، می‌تواند یکی از قطب‌های صنعت گردشگری در منطقه باشد.
منبع: تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر: