دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۲۰۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
به قلم امید پارسایی فر؛
بعدها که به صدا وسیما رفت و ابتدا به عنوان مفسر خبر و بعدتر مسئول گفتگوی ویژه خبری شبکه دو شد، در آن فضای حساس، با توان و لیاقتش توانست ایفای نقش کند و تاثیرگذار شود... روز خبرنگار را به یاد این شهید سعید، دوست دیرین، به همه خبرنگار استان و کشور تبریک عرض می کنم.
سوک: یاد می کنم از شهید خبرنگار استان بوشهر، دوست هم دانشگاهی عزیزم شهید داریوش شاهینی عزیز. با شهید شاهینی در دانشگاه شیراز در سال های هفتاد وشش تا هفتاد و نه هم دانشگاهی بودم.

خاطراتم را درباره ایشان قبلا در یکی دو جا گفته و نوشته ام. شروع دوستی و ارتباط ما از بازی فوتبال در زمین چمن دانشکده شروع شد که هیچکداممان نمی دانستیم هم استانی هستیم.

تیم روبروی هم بودیم که بعد از اینکه متوجه شدیم هر دو استان بوشهری هستیم، به اصرار او آمدیم در یک تیم بازی کردیم، خوب می دوید و مصمم، همان بازی گل هم زد. داریوش دبیر یکی از تشکل های سیاسی بود، در راهروی دانشکده اتاق کوچکی داشت که روی میزش  نشریه دانشجویی اش را گذاشته بود و  روبرویش هم  قاب عکس شهید چمران قرار داشت. من هم به واسطه نشریه دانشجویی که در دانشگاه شیراز منتشر می کردم با داریوش در ارتباط بودم و بعدها که به عنوان نماینده دانشجویان در هیئت نظارت مطبوعات دانشگاه مشغول شدم، فرصتی شد که بیشتر در ارتباط باشیم و حرف بزنیم و بحث کنیم.

بعدتر هم که یک هیئت عزاداری در مسجد دانشکده راه انداختیم، همه می دیدند که چه مخلصانه به عشق اهل بیت(ع) برای هیئت تکاپو می کند. اراده ای قوی و نگاه مصمم و انقلابی به مسایل و حوادث داشت. همین روحیاتش هم باعث حرکتش در آن سال ها با آن فضای خاص و پیچیده شد.

بعدها که به صدا وسیما رفت و ابتدا به عنوان مفسر خبر و بعدتر مسئول گفتگوی ویژه خبری شبکه دو شد، در آن فضای حساس، با توان و لیاقتش توانست ایفای نقش کند و تاثیرگذار شود... بقیه حرف ها و خاطرات بماند برای زمانی دیگر... خوشا به حال داریوش عزیز، به موقع  پرواز کرد و جاودانه شد.

▫️روز خبرنگار را به یاد این شهید سعید، دوست دیرین، به همه خبرنگار استان و کشور تبریک عرض می کنم.

▫️(شهید شاهینی در سانحه سقوط هواپیمای خبرنگاران در جریان مانور نظامی در پانزدهم آذر سال هشتاد و چهار به شهادت رسید.)


امید پارسایی فر؛ رییس حوزه هنری استان بوشهر
نام:
ایمیل:
* نظر: