دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۲۰۲۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
سوک: معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر گفت: خبرنگار وظیفه اصلاح گری در جامعه دارد و با رسالت خود مسیر صحیح را برای جامعه ترسیم می کند.
به گزارش سوک عبدالکریم گراوند در آئین جشن روز خبرنگار افزود: با نگاهی به قانون اساسی می توان به اهمیت خبرنگاری و همچنین قرار گرفتن آن به عنوان رکن چهارم دیپلماسی پی برد.

وی تصریح کرد: براساس قانون اساسی مطبوعات آزاد هستند مگر اینکه فعالیت آنها مخل جامعه باشد.

گراوند یادآور شد: روزنامه نگار همانند چراغی برای جامعه، هدایت کننده و قطب نمای آن است و در صورتی که مسیر را به درستی مشخص نکند جامعه نیز با مشکل روبه رو می شود.

وی بیان کرد: خبرنگاران باید در این حرفه مهم حب و بغض های شخصی را در کار خود دخالت ندهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: خبرنگاری به معنی واقعی روایت روشنگری و آگاهی در سطح جامعه است و خبرنگاران با این مسئولیت مهم امانتدار مردم و مسئولان هستند.

حمیده ماحوزی بیان کرد: خبرنگاران در راستای رسالت مهمی که دارند همواره در پوشش رویدادهای حوزه های خود خود تلاش وافری می کنند.

وی در ارتباط با ظرفیت رسانه ای استان بوشهر گفت: استان بوشهر نیز با داران بودن 2 روزنامه، نمایندگی های خبرگزاری های کشوری، هفته نامه و ماه نامه در حوزه رسانه ای از ظرفیت ارزشمندی برخوردار است.

ماحوزی ادامه داد: با اهتمام جدی فعالان رسانه ای استان خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر تشکیل شد که امید می رود خبرنگاران با نام نویسی خود یاری رسان مسئولان این تشکیلات برای اجرای برنامه های خود باشند.

وی گفت: در سطح استان بوشهر برخی از رسانه ها نیز با پرداختن به شعار سال جاری در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت چشمگیری داشتند که فعالیت آنها قابل تقدیر است.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه استان بوشهر نیز گفت: در استان بوشهر 280 رسانه وجود دارد که از این شمار 80 رسانه مجوز دار و مابقی نیز در مسیر گرفتن مجوز هستند.

مازیار هوشمند افزود: از شمار رسانه های مجوزدار 47 رسانه مکتوب و مابقی آن سایت های خبری هستند.

در این آئین از فعالان رسانه ای که در راستای شعار سال اقدام به انتشار مطلب کرده بودند و همچنین از پنج رسانه ای که در حوزه استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر فعالیت کرده بودند از سوی این اداره تجلیل شد.

اجرای زنده علیرضا روزگار از خوانندگان پاپ کشور و پخش کلیپی از خبرنگاران فعال استان بوشهر از جمله برنامه های این جشن بود که با استقبال حاضران همراه شد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: