دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 25
کد خبر: ۲۰۲۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
سوک: نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران اهل تشخیص و روشنگری هستند و باید مطالبه های مردمی را از مدیران دستگاه ها بخواهند.
به گزارش سوک سکینه الماسی روز جمعه در آئین تقدیر از خبرنگاران چهارشهرستان حوزه جنوبی استان در شهر کنگان افزود: اصحاب رسانه باید در راستای منافع شهرستان آزاد باشند و سطح مطالبات مردم را بالا ببرند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران بازوی مسئولان هستند، اظهارکرد: نماینده مجلس صدای مردم است که می تواند با راه انعکاس اخبار به وسیله خبرنگاران مشکلات مردم را پیگیری کند.

نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: انتقادها باید سازنده، منصفانه و در چارچوب قانون باشد تا مشکلات مردمی و جامعه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

وی در رابطه با اشتغال افراد بومی در شرکت های پارس جنوبی گفت: شایسته نیست جوانان جنوب استان بوشهر محل استقرار صنایع نفت و گاز و بعنوان قلب تپنده اقتصاد کشور بیکار باشند.

وی تصریح کرد: مشکل بیکاری جوانان جنوب استان بوشهر از سال های گذشته تا به امروز ادامه داشته اما در یک سال گذشته کارهای خوبی برای اشتغال افراد بومی انجام گرفته است.

الماسی با بیان اینکه اکنون سهم اشتغال نیروهای بومی استان در تاسیسات نفت و گاز 27 درصد است، افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان بر اجرای قانون مصوب دولت مبنی بر اشتغال 50درصدی نیروهای بومی در این تاسیسات اصرار داریم و ذره ای عقب نشینی نمی کنیم.

نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش‌های انجام شده، بسته 600 میلیارد تومانی مورد موافقت دولت قرار گرفته است و در بازه پنج سال، این اعتبار از سوی وزارت نفت به چهار شهرستان حوزه جنوبی استان تخصیص می‌یابد.

وی اضافه کرد: 'در یک سال گذشته بدون اطلاع رسانی به مردم به کارهای اساسی و جذب اعتبار لازم برای شهرستانهای کنگان، دیر، جم و عسلویه متمرکز شدم اما از امروز باید بیشتر به کار نظارتی روی پروژه های عمرانی و فرهنگی معطوف شوم'.

الماسی تاکید کرد: خبرنگاران، اصحاب رسانه و شوراهای اسلامی شهرستانهای جنوبی استان بوشهر نیز بیشتر می توانند در این برهه زمانی همکار و همیار باشند.

الماسی در رابطه با وضعیت جاده وفاق و زمین درمانگاه تامین اجتماعی دیر گفت: احداث درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دیر به مناقصه رفته است و بعد از انجام مناقصه و تعیین پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

در پایان از خبرنگاران چهار شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه با لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: