چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 18
کد خبر: ۲۰۲۶۱۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
سوک: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: شکار ممنوع بودن منطقه کوه مند این استان برای پنج سال دیگر تمدید شد.
به گزارش سوک حسین دلشب روز شنبه درجمع خبرنگاران افزود: این منطقه در شهرستان های دشتی و تنگستان واقع شده است و یکی از زیستگاه های مهم کل ، بز ، قوچ و میش در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: براساس قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در این مناطق جهت حفظ و احیای حیات وحش هرگونه شکار و تیر اندازی برای مدت 5 سال ممنوع است و در صورت مشاهده با افراد متخلف برخورد و آنها به مراجع قضایی معرفی می شوند.

دلشب اظهارداشت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهردر سال های اخیر تلاش های زیادی جهت بهبود وضعیت حفاظتی این منطقه انجام داده است و با راه اندازی پاسگاه محیط بانی شهید بیرمی کوه مند در سال گذشته وحضور شبانه روزی محیط بان در منطقه باعث افزایش ضریب حفاظتی و ایجاد منطقه ای امن برای حیات وحش منطقه شده است.

وی یادآور شد:دراستان بوشهر سه منطقه شکار ممنوع دیگر بنام های منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم ،تنگ باهوش و کوه سیاه وجود دارد .

دلشب گفت: مناطق شکار ممنوع توسط کارشناسان اداره کل شناسایی باتوجه به مستعد بودن و ارزش زیستگاهی مناطق پس از بررسی جهت اعلام به سازمان معرفی می شود.

وی افزود: در این راستا مناطق شناسایی شده پس از بررسی در کمیته فنی و تایید آن بعنوان منطقه شکار ممنوع اعلام می شود./ایرنا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
دیگه شکاری نمانده که حفا ظت لازم داشته با شه
نام:
ایمیل:
* نظر: