شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۱۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۰
سوک: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: نیروهای عملیاتی 50 نفر از عزاداران را که نیازمند به خدمات درمانی بودند در محل درمان و یا براساس نوع صدمه وارده به آنها به نزدیک‌ ترین مرکز درمانی منتقل کردند.
به گزارش سوک عبدالرحیم دادجو در جمع خبرنگاران افزود: در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همه پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس 115 استان بوشهر در حال آماده‌باش بودند.

وی اضافه کرد: آمبولانس‌های اورژانس در قالب 24 تیم عملیاتی و 57 نیرو مراسم‌ مختلف اعم از تعزیه، عزاداری، هیاتها و دسته‌های سینه‌ زنی، موکب‌ها و اماکن شلوغ و پرتردد، مساجد و تکایا را پوشش دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بیان کرد: جدی‌ ترین مصدومان مربوط به حادثه تعزیه جم شامل 2 نفر کودک به خاطر سقوط از اسب و تماشاگران هیات عزاداری برازجان شامل سه نفر سقوط از ارتفاع بودند که با امداد بموقع اورژانس 115 و انتقال به بیمارستان درمان شدند و با پیگیری‌های به‌ عمل ‌آمده مشخص‌ شد هر پنج نفر حالشان خوب و مرخص شده‌اند.

دادجو با اشاره به آمادگی آمبولانس هوایی اورژانس در تاسوعا و عاشورا ادامه داد: تیم عملیاتی پروازی اورژانس 115 نیز آماده بودند تا هر حادثه مربوط به این ایام را پوشش دهند.

وی گفت: بالگرد اورژانس در ظهر روز تاسوعا مردی 23 ساله که در اثر برق‌گرفتگی دچار سوختگی 30 درصد شده و به دنبال برق‌ گرفتگی از تیر برق نیز سقوط کرده بود را از بیمارستان شهدای خلیج‌ فارس بوشهر به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه اعزام کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر افزود: بالگرد اورژانس از خدمات ویژه فوریت‌های پزشکی است که برای رسیدگی به بیماران و مصدومان در زمان‌های حیاتی پیش‌بینی ‌شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به محدود بودن برد پروازی بالگردهای اورژانس، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر درصدد است برد پروازی بالگرد را تا نقاط مرزی و صعب‌العبور استان مهیا کند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: