چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
کد خبر: ۲۰۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۵
سوک: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: در 24 ساعت آینده برای برخی از نقاط این استان احتمال بروز پدیده گرد و خاک پیش بینی شده است.
به گزارش سوک نادر شفیع خدایی افزود: همچنین بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که امروز نیز به سبب وزش باد های شمال غربی دریا تا حدودی مواج و متلاطم خواهد بود.
وی بیان کرد: از امشب بتدریج با کاهش سرعت جریانات جوی، خلیج فارس آرام شده اما دوباره از فردا عصر و طی فردا شب خلیج فارس تا حدودی مواج می شود.

شفیع خدایی افزود: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در ساعت هایی از بعد از ظهر وزش باد و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی شده است.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب شمال غربی با سرعت 10 تا 36 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که در برخی از ساعت ها به 42 کیلومتر در ساعت نیز می رسد و از اواخر شب نیز جهت وزش آن متغیر و با سرعت هشت تا 32 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

شفیع خدایی ادامه داد: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس نیز90 تا 150 سانتیمتر و از اواخر شب 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی شده که در برخی از ساعت ها تا 120 سانتی متر نیز افزایش می یابد.

وی یادآور شد: در مدت یاد شده جزر اول دریا ساعت 01:38 بامداد، مد اول 07:47، جزر دوم 14:15 و مد دوم دریا 20:40 دقیقه خواهد بود.

شفیعی خدایی افزود: در 24 ساعت گذشته برازجان با 43 و جم با 19 درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را داشتند.

وی گفت: در این مدت عسلویه با 68 و جم با 11 درصد به ترتیب کمترین میزان رطوبت را در استان بوشهر تجربه کردند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: