چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
کد خبر: ۲۰۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۶
سوک: مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 بعنوان نخستین رشته تخصصی حوزوی در استان بوشهر راه اندازی شد.
به گزارش سوک حجت الاسلام رضا خدری در آئین راه اندازی رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 در بوشهر افزود: تلاش می شود دیگر رشته های تخصصی حوزوی نیز در استان راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه شش استاد مسئولیت تدریس کتابهای رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 را در استان برعهده دارند بیان کرد: شمار شرکت کنندگان در کلاس های رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2، 15 نفر است که در تامین اساتید مورد نیاز آن مشکلی وجود ندارد.

خدری اظهار کرد: کلاس های این رشته تخصصی از هفته آینده در محل تخصصی مرکز کلام اسلامی آغاز و هر هفته دو روز برگزار می شود.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: با تکمیل چرخه علوم حوزوی طلبه های استان برای تحصیل در همه سطح ها نیازی به خروج از استان ندارند.

وی یادآور شد: همچنین تلاش می شود سطح دو حوزه در دیگر شهرستان های استان نیز راه اندازی شود.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 زیر نظر موسسه امام صادق(ع) آیت الله سبحانی در قم فعالیت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: معنای رشته تخصصی مراعات جامعیت عام در تحصیل، توجه ویژه به یک رشته تخصصی و قوی کار کردن در آن است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه در استان به رشته های تخصصی همچون تاریخ، کلام و تفسیر نیاز داریم اظهار کرد: رشته تخصصی کلام اسلامی سطح 2 اولین رشته تخصصی علوم حوزوی در استان است و امید می رود در سال های آتی رشته های تخصصی دیگری نیز راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه تلاش می شود در آینده ای نزدیک دانشگاه ادیان مذاهب در استان راه اندازی شود گفت: استان بوشهر استانی پر بار به لحاظ علمی و بر اساس برنامه و چشم انداز تدوین شده با حساب و کتاب پیش می رود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: