شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
رئیس راهنمایی و رانندگی گناوه:
سوک: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گناوه گفت: باتوجه به اینکه خانواده مهم ترین نهاد فرهنگ سازی مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه است از والدین انتظار داریم موتورسیکلت در اختیار فرزندان با سن پایین و بدون گواهینامه قرار ندهند.
به گزارش سوک سروان موسی حسین آبادی افزود: موتورسیکلت سواری افراد کم سن وسال، بیشترین آسیب پذیری را برای آنان و جامعه بدنبال خواهد داشت که باید برای پیشگیری از بروز تصادفات و تلفات ناشی از آن، از این اقدام جلوگیری شود.

وی اظهارکرد: باتوجه به شرایط آب وهوایی، فرهنگی و اقتصادی منطقه استفاده از موتورسیکلت در بین شهروندان بویژه نوجوانان با سن پایین رواج زیادی دارد که این امر باعث شده تا بصورت مستمر، شاهد وقوع تصادف و تلفات جبران ناپذیری در سطح شهر باشیم.

حسین آبادی گفت: موتورسیکلت در حوادث و خطرات بسیار آسیب پذیر و نقش آن در وقوع بیشتر تصادفات منجر به جرح انکارناپذیر است که راکبان باید برای پیشگیری از اتفاقات ناگواردر رعایت دقیق قوانین ومقررات بویژه حق تقدم، گردش به راست و سرعت مطمئنه اهتمام و عمل کنند.

وی استفاده از کلاه ایمنی را برای موتورسیکلت سواران مهم دانست و اظهارکرد: درصورت استفاده از کلاه ایمنی، در زمان بروز حادثه، ضربات احتمالی به سر که از اعضای بسیا مهم وحساس انسان است به حداقل می رسد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: