شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۲۸۵
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
در بوشهر صورت گرفت؛
سوک: رئیس مرکز تحقیقات هسته ‌ای خلیج‌ فارس بوشهر گفت: روش درمانی مولکولی هدفمند به عنوان جدیدترین روش در درمان سرطان‌های پیشرفته پروستات و غددی عصبی برای نخستین بار در کشور در این مرکز به اجرا درآمده است.
به گزارش سوک پروفسور مجید اسدی افزود: با هماهنگی و همکاری سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش پزشکی هسته‌ ای بُن آلمان و استادان بخش سرطان ‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بکارگیری مقدماتی روش‌های درمانی مولکولی هدفمند با پذیرش بیماران نیازمند بطور منظم و برنامه ‌ریزی ‌شده آغاز شد.

وی اظهار کرد: در این روش نوین درمانی که ترانوستیک (Theranostics) نام دارد فرایند درمانی و نحوه عملکرد بر سلول ها هدفمند و قابل رصد است به شکلی که داروی تزریق شده برای درمان تنها برسلول های سرطانی تاثیر دارد و سلول های سالم را بر خلاف روشهای شیمی درمانی از بین نمی برد و عوارض کمتری دارد.

اسدی اضافه کرد: این روش‌ نوین درمانی تنها درچند کشور پیشرفته دنیا و با هزینه ‌بیش از 300میلیون ریال برای هر دوره درمانی که شامل چهار دوره است بکار گرفته می‌ شود.

اسدی در ارتباط با هزینه ‌های روش درمانی مولکولی هدفمند در ایران گفت: در ایران هم اکنون فقط در بوشهر درمان بیماران با این روش با همکاری و همدلی سازمان‌های مرتبط با هزینه‌ای معادل یک‌ دهم هزینه‌ در کشورهای خارجی قابل انجام است.

وی بیان کرد: تومورهای پیشرفته پروستات در حدود 20 درصد و تومور‌های غددی عصبی بیش از 40 درصد زیرگروه سرطان‌های مختلف بدن مانند دستگاه گوارش، لوزالمعده، ریه، مغز و فوق کلیه را شامل می ‌شود.

اسدی یادآور شد: با توجه به گسترش بیماری‌ های سرطانی و نیاز مبرم به استفاده از روش‌های نوین درمانی امیدواریم در دیگر مناطق کشور نیز برای این موارد اقدام شود.

به نوشته ایرنا، وی با اشاره به مراجعه 80 درصدی بیماران خارج از استان برای تشخیص بیماری و درمان به استان بوشهر افزود: درنیمه نخست امسال 200 بیمار از مناطق مختلف کشور و کشورهای همسایه در مرکز ید درمانی و رادیو نوکلوئید بوشهر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر درمان شدند.

اسدی، درمان بیماران با سرطان‌های مقاوم به ید و رادیواکتیو برای نخستین بار در خاورمیانه، سرطان‌های تمایزیافته تیروید، درمان با ام آی بی جی ( MIBG ) برای بعضی از تومورهای کودکان، سرطان‌های پیشرفته غددی عصبی، درمان سرطان پیشرفته پروستات، روماتسیم پیشرفته مفاصل، بیماری پرکاری تیروید با مواد رادیواکتیو و سرطان متاستازی استخوان با مواد رادیو اکتیو ازجمله مواردی است که در مرکز تحقیقات هسته‌ ای خلیج‌فارس بوشهر با موفقیت انجام‌ شده است.

وی افزود: بیماران برای دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر می ‌توانند به وب‌ سایت مرکزید درمانی و رادیو نوکلوئید بوشهر به آدرس http://nmmi.ir مراجعه کنند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
جدی نگیرید
همکلاسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
درود بر دکتر عزیز. سربلندی شما آرزوی ماست.
بانونی بوشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
درود بر تو ای مرد بوشهری
صداقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
پرفسور اسدی نیروی قابل وافتخار ایران وبوشهر می باشد
جعفر یوسفی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
دکتر اسدی باعث افتخار شهرستان- استان و ایران عزیز است
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
خدا را شكر بابت وجود پروفسور اسدي در بوشهر و ايران،افتخار كشوريد استاد
نام:
ایمیل:
* نظر: