پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 13
کد خبر: ۲۰۴۲۸۸
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۴
به قلم احمد ادریسی؛
سوک: وقت تنگ است و کارهای بر زمین مانده از قبل بسیار زیاد که امیدواریم اکنون که فرصت خدمتگزاری به معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری بوشهر و استاندار فعلی دست داده است، با درایت و تدبیر از کرسی استانداری برای خدمت به مردم استفاده کند تا نه تنها در طول خدمتش بلکه برای همیشه تاریخ میهمانِ قلوبِ مهربانِ مردمِ استان بوشهر باشد.
به گزارش سوک؛ سرانجام پس از کشمکش های بسیار عبدالکریم گراوند سکان هدایت استانداری بوشهر را در دست گرفت تا به عنوان مدیر ارشد دولت دوازدهم در این استان شانس خود را برای خدمت به مردم بوشهر امتحان کند.

گراوند که مدتی معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر بوده و اخیرا هم به عنوان سرپرست استانداری منصوب شده بود مورد حمایت بخشی از سیاسیون به ویژه طیف اصلاح طلبان دشتستان قرار داشت و در بسیاری از محافل خبری و سیاسی وی و مصطفی سالاری، استاندار سابق بوشهر و استاندار فعلی گیلان را یکی دانسته و می دانند.

به بیان دیگر بسیاری از نخبگان سیاسی و حتی مردم استان وی را مورد حمایت و تایید مصطفی سالاری دانسته و به همین دلیل گراوند را نه مدیری مستقل بلکه دنباله روی سیاست های سالاری می دانند.

قطعا گراوند که پله های ترقی را یکی یکی پیموده و اکنون به اینجا رسیده است تمایل ندارد زیر سایه سالاری و دیگران بوده و علاقمند است پس از پایان دوره خدمتش، مردم استان بوشهر از وی به نیکی یاد کنند بنابراین لازم است چند نکته مهم را مدنظر قرار بدهد.

اول این که نقاط قوت سالاری را برجسته کرده و با ادامه سیاست های موفق استاندار سابق بوشهر، طرح های نیمه تمامی که می تواند توسعه و پیشرفت استان را به همراه داشته باشد، ادامه دهد.

دوم از برنامه ها و طرح های ضعیف سالاری دوری کرده و از همین ابتدای کار جلوی کارهای عجیب و غریب برخی مدیران را بگیرد.

در طول سال های گذشته یکی از مهم ترین ایراداتی که به سالاری گرفته می شد استفاده از برخی مدیران ضعیف و ناکارآمد در بعضی ادارات به دلیل ارتباطات منطقه ای و قومی بود، بنابراین شایسته است استاندار جدید از همین ابتدای کار نه تنها جلوی چنین انتصاباتی را بگیرد بلکه مدیران ضعیف را از قطار مدیران استان پیاده کند تا با تزریق نیروهای تازه نفس در بدنه مدیریتی استان توسعه و پیشرفت بهتری حاصل شود.

متاسفانه باید گفت برخی ادارات استان بوشهر نیز متاثر از فضای استانداری به انتصابات قومی و منطقه ای روی آورده و بدون ضابطه از نیروهایی استفاده کرده و آن ها را در مدیریت های میانی ادارات قرار داده اند که منشا مشکلات متعددی برای مردم شدند.

استاندار جدید بوشهر باید بداند مردم این استان مردمانی خونگرم، میهمان نواز و قدردان هستند و قدر مدیرانی که برای توسعه و پیشرفت استانشان تلاش می کنند را نه تنها در دوران مدیریت بلکه تا پایان عمر می دانند، بنابراین شایسته است گراوند که مدتی میهمان این دیار خواهد بود با سیاست های صحیح و اصولی برای همیشه تاریخ در قلب مردم استان جای گرفته و شهروندان بوشهری از وی در آینده به نیکی یاد کنند.

بیکاری جوانان و نیروهای تحصیل کرده استان علی رغم وجود منابع عظیم نفت و گاز، وضعیت بغرنج آب چه در بخش کشاورزی و چه شرب، اتصال به راه آهن، توسعه راه ها، وضعیت نابسامان پزشکی و درمانی، مشکلات برق علی رغم برخورداری از نیروگاه گازی و همچنین نیروگاه اتمی، سدهای نیمه تمام، مشکلات زیست محیطی و ده ها معضل دیگر که البته گراوند به دلیل حضورش در استان به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر به خوبی از آن ها آگاه است، از جمله خواسته هایی است که مردم انتظار دارند با درایت و تدبیر استاندار جدید حل شوند.

دوری از حاشیه ها و برخورد اصولی و منطقی با همه گروه های سیاسی و استفاده از تمام ظرفیت های استان بوشهر برای توسعه و پیشرفت استان و خودداری از تنگ کردن حلقه نزدیکان از دیگر مواردی است که می تواند در پایان دوران خدمت، گراوند را به استانداری محبوب در میان مردم تبدیل کند.

به هر حال؛ وقت تنگ است و کارهای بر زمین مانده از قبل بسیار زیاد که امیدواریم اکنون که فرصت خدمتگزاری به معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری بوشهر و استاندار فعلی دست داده است، با درایت و تدبیر از کرسی استانداری برای خدمت به مردم استفاده کند تا نه تنها در طول خدمتش بلکه برای همیشه تاریخ میهمانِ قلوبِ مهربانِ مردمِ استان بوشهر باشد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۱۸
حامیان دولت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
2
1
انتخاب بجا و شایسته گراوند بعنوان استاندار بوشهر به همه مردم استان تبریک و شادباش عرض مینماییم خدایش بنظر من نسبت به دیگر گزینه ها گراوند بهترین گزینه بود همه دوسال تو استان هست دیگه شناخت کامل با استان داره
اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
1
1
«غیربومی گزینی»غیرقابل قبول است.سایه این اقدامات وتصمیمات باید ازاستان بوشهر رخت بربندد.
آقای ادریسی ،نیروهای ا نقلابی می بایست اقدام وکاری فراتر از قلم زدن کنند.
در این اشتباهات همه شما در محضر خدا وشهیدان ومظلوم استان بوشهر شدیدأ پاسخگوید.
همانگونه که حسنوند اکنون که به لطف سابقه بوشهر در پرونده اش نماینده شد،ویادی از بوشهر نمی کند،اینان نیز همینگونه اند.
این صدای مردم است که باید شنیده شود«که گوشی ودلی وجانی نیست»
متاسفم،شدید هم متاسفم
ملکوت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
ازماست که برماست .همشون شناخت کامل از استان دارند اما یک مشکل که استان دارد بی آبی هست وبی کاری.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
پس شهریاری ....... مامردم دشتی هیچ خیری ازسالاری ندیدیم حالا خدا کنه گراوند یه نظری به شهرستان دشتی هم بکنه
دولت دوازدهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
ضمن تبریک به برادر انقلابی ،ارزشی نظام و دولت محترم دوازدهم
جناب آقای ادریسی جایی بیان کرده اید طیفی از اصلاح طلبان دشتستان جای شبهه دارد. مردم آگاه هستند ای کاش این مطلب قبل از انتخاب استاندار محترم درج می کردید.
هوشنگ حيدري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
احسنت به آقاي ادريسي.يادداشت زيبا وقابل تاملي بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
ضمن تبریک به آقای گراوند فقط یک کلام منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را دریاب که نابود شد
خورموجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
1
ضمن آرزوی موفقیت برای جناب گراوند امیدوارم حامی برنامه ها و افراد سالاری نباشد و به اشتغال و جذب سرمایه گذاری خارجی و امیدواری جوانان بکوشد و مدیرانی باانرژی و توان مدیریتی بالا بگمارد و استانداری خوشنام بر تارک تاریخ استان بوشهر در ذهن مردم یادگار بماند
بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
باتبریک وارزوی موفقیت به اقای مهندس گراوند .امید است که راهش راه اقای سالاری نباشد 1-تغیر صدرد مدیران ...مدیر خاص و قدیم وجدید نباشد تغیر کلی وصدرد تا کارمندان با تغیرات کلی وشادی ونشاط کار کنند مخصوصا کارگرانی که در ادارت کار میکنند ویژه2 -حق فوقالعاده نفت وگاز برای تمام مردم استان نه فقط کارمندان دولت از منبع درامد جزیره خارگ -23 فاز پالایشگاهای نفت گاز-درامد گمرکات .....میدان برج یادت نره 22بهمن افتتاحش کنید انشااله ...مبارک باشد . درپایان صدرصد پیگیر حق نوار مرزی باشید فراموش نشود برای تمام شهرستانهای استان ...17مهر شد کولرها گازی تازه گرم شدن به خنک کردند -نیروگاه اتمی جای خود دارد ........تا وقتی دیگر وببینیم /؟
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
1
رخی از بخشداران که از طریق سفارش و رابطه خویشاوندی و عدم شایسته سالاری انتخاب شدند و اتفاقا جوان هم هستند واقعا در قد و قامت یک بخشدار نیستند و ناکارمدی آنان محرز شده و موجب نارضایتی مردم بخش شده اند انشاالله جناب گراوند استاندار جدید با شایسته سالاری در انتصاب فرمانداران و بخشداران جدید تجدید نظر فرمایند.
سعدآباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
گفتن این حرف ها،ونوشتن این آقایون،وووو
فقط برای خودی نشان دادن است،ورنه من هم میتونم بنویسم که سنگ آب کنه ویا بلعکس،
ولی همین جور داره بلا از سر روی این استان میباره شما دلتون خوش کردین به تائید وتمجید ویا نفی ونقد وگلایه،
روزی که برگه های زرین انتخابات مجلس و شورای شهر وروستاو دهستان واین رئیس جمهوری دستتون بود چشم بسته انتخاب کردید باید یادتون می اومد.
متاسفم.اون قدر که ....... که چه عرض کنم،بی تفاوتان باید خجالت بکشن.
آقای ادریسی نکنه 4سال دیگه هم انتظار داری به طیف شما اعتماد بشود.
وقتی امروز گوشه چشمی از شما و..... دیده نمیشه قطعا در زمانی که اوضاع وقف مراده دیگه هیچ کسی رو نمیشناسید.
سند افتخار تاکنون در استان کسب نکردید که بخواید بعدها از اون گروکشی ویا سند روسفیدتون باشه.
مابه هیچ وجهه استاندارغیر بومی نمی خواهیم.
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
ضمن تبریک به انتصاب آقای گراوند و توفیق روزافزون ایشان ، بنده با نظر بند دوم آقای دریسی موافقم . مدیران نالایقی در مرکز استان وجود دارد که بایستی با درایت استاندار فرد مناسبی جهت جایگزینی آنها اقدام نماید تا رکود از این استان برداشته شود .
آبپخش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
سلام ضمن تبریک به آقای سعادت و گراوند. انشاالله با انتخاب معاونین ومدیران توانمند بومی در راه توسعه استان قدم های خوبی بردارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
1
با سلام ، یکی از دستگاهایی که در آن باند بازی و قومی گرایی رواج پیدا کرده و در آن از مدیران نالایق استفاده گردید ، شرکت ....... می باشد .
پاسخ ها
بابا برقی!
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
ما از ضعف ولتاژ رنج می بریم
اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
0
0
چرا پیام های بنده رو منتشر نمی کنید؟
خیلی ناراحت هستید؟
اگر اینها حرف ما رو نشوند،پس بنابرین منتظر به به وچهچه شنفتن هستند.
این که کشور به یومن ملتش پابرجاست.
شما دلتون به چیخوش کردید.
nashenas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
0
0
تبریک میگم و انشالله درکارش موفق باشد
احمد سلامتگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
0
1
ابا سلام خدمت استاندار محترم و اهالی استان بوشهر ، همه روساو ذست اندرکاران پرتلاش وخاذم این مردم فهیم و نجیب و خونگرم و با صفا و غریبه پسند، خدا را شاکریم که فردی با تجربه و علم و اندیشه سکان استانمان را بدست گرفته و مواردی که برای پیشرفت یک استان لازم است می داند او می داند که فرزندان این استان به کار احتیاج دارند باید شغل مناسب برای آنها فراهم کرد او میداند که کشاورزی ما بسیاری از جوانان و خانوادههای روستایی را به خود جذب کرده و احتیاج به سد و سردخانه و کارخانه های تبدیلی و تجهیزات و اعتبارات و افراد تحصیل کرده متناسب با فعالیت کشاورزی ..... دارد او میداند که برای انتقال تولیدات دامداران و کشاورزان اجتیاج به راه مناسب می باشد او می داند که مردم شهر برای رفاه و آسایش به چه جیز احتیاج دارند او می داند برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان چه کارهایی را در روستا باید انجام داد او می داند که اگر مردم چیزی مورد نیازشان باشند و فراهم نشود آنها مطالبه می کنند پس تلاش می کند و تامین و مرتفع می کند او می داند که به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست وباید مدیرانی تلاش گر و وظیفه شناس و با تجربه و دلسوز و اشنا با مسائل انتخاب نماید او می داند که اول نیازمندی ها را شناسایی و اولویت بندی و واگذاری و نظارت و پیگیری نماید تا به انجام رسد او می داند بودجه را از کجا تامین کند و غیر امیدوارم که در پایان دوره استانداری به مرز قابل قبولی برسیم
نام:
ایمیل:
* نظر: