شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 21
کد خبر: ۲۰۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
در شورای سلامت دشتی مطرح شد؛
سوک: در جلسه شورای سلامت شهرستان دشتی شروط تعطیلی تنها مرکز عرضه سیلندر گاز خانگی در بافت قدیم خورموج بررسی شد.
به گزارش سوک احمد شیخیانی در جلسه شورای سلامت شهرستان دشتی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که نه تنها در شهر خورموج بلکه در سطح استان بوشهر و حتی بیشتر نقاط کشور سبب معظلی برای مردم و شهرداری‌ها شده، موضوع ازدیاد سگ‌های ولگرد است.

وی افزود: در سال 94 کارهایی توسط شهرداری انجام شد و چنانچه شورای سلامت مجوزی به شهرداری دهد که غیر از زنده گیری اقدامی انجام دهیم شهرداری این کار را انجام می‌دهد و ظرف مدت یک ماه می‌توانیم تمام سگ‌های ولگرد در سطح شهر خورموج جمع‌آوری کنیم.

سرپرست شهرداری خورموج تصریح کرد: سگ‌های ولگرد معضلی برای شهروندان شده  و متأسفانه در یکی از شهرهای استان بوشهر سگ‌های ولگرد سر از گلزار شهدا در آوردند و این خوشایند نیست و باید اقداماتی صورت گیرد.

شیخیانی اضافه کرد: جهت ساماندهی صنوف مزاحم جلساتی گرفته‌ شده و با همکاری اتاق اصناف، مجموعه صنف و صنعت، معدن و تجارت کارهایی انجام شده و برخی نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به دفع غیربهداشتی زباله‌های سطح شهر اضافه کرد: 95 درصد از مطالعه پسماند شهرستان دشتی در حال نهایی شدن است و حداکثر تا هفته آینده نهایی خواهد شد.

شیخیانی گفت: متأسفانه در کوچه‌های برخی از نقاط شهر خورموج شهروندان آب را رها می‌کنند هر چند کار فرهنگی در این زمینه انجام‌ شده از مردم انتظار داریم در این زمینه رعایت کنند.

وی افزود: ساماندهی پنجشنبه‌بازار شهرداری با همکاری نیروی انتظامی، اتاق اصناف و پلیس راهور انجام و نسبت به گذشته مطلوب‌تر شده است.

شیخیانی با اشاره به این‌که سیلندر گاز مایع در بازار قدیم خورموج باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده است تأکید کرد: ما در مقابل سلامتی مردم مسئولیت داریم و چنانچه شورای سلامت ماده‌ای مصوب کند در اسرع وقت از فروش سیلندر گاز مایع در بافت قدیم شهر خورموج ممانعت می‌شود./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: