چهارشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 26
کد خبر: ۲۰۴۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
سوک: همزمان با سراسر کشور جشن عاطفه ها در 800 مدرسه استان بوشهر روز چهارشنبه در آیینی با شعار 'درسایه حسینی مهر عاطفه ها فرصتی برای همدلی' آغاز شد.
به گزارش سوک مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر دراین آیین در دبستان دخترانه معینی افزود: هدف از برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس تقویت حس نوع دوستی و کمک به دیگران در دانش آموزان است.

ناصرکرمی افزود: انفاق در راه خدا قبل از این که به دست فقیر برسد ثواب این کار به دست خدا می رسد.

وی بیان کرد: فراهم کردن شرایط تحصیل برای همه دانش آموزان از وظایف همه آحاد جامعه است که در این راستا همدلی و مشارکت مردم، دستگاههای اجرایی و خیران را می طلبد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: مرحله دوم جشن عاطفه ها با هدف ترویج فرهنگ نوعدوستی، ایثار و محبت در بین دانش آموزان برگزار می شود.

احمد لطفی اظهار کرد: با تلاش خوبی که انجام شد و با حضورخیران و نیکوکاران در مرحله نخست جشن نیکوکاری در استان بوشهر 15میلیارد ریال کمک دریافت و تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در بین هشت هزار و500 دانش آموز زیر پوشش این نهاد حمایتی توزیع شد.

وی یادآور شد: آغاز جشن عاطفه ها در مدرسه ها نقطه شروع احسان و نیکوکاری است و انتظار می رود این احساس مسئولیت نسبت به قشر ضعیف جامعه تا پایان سال تحصیلی ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: هر پایگاه جشن عاطفه ها در مدارس به عنوان یک پایگاه فرهنگی و معنوی قلمداد می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در این ارتباط 100 هزار پاکت مهر عاطفه ها در مدرسه های این استان برای جمع آوری کمک های دانش آموزان توزیع شد.

وی بیان کرد: اساس فعالیت‌‌های کمیته امداد توانمندسازی مددجویان با فراهم کردن زمینه فکری و فرهنگی، آموزش مهارت، مدیریت درست زندگی به آنها و ترویج روحیه انفاق و نوع دوستی درجامعه است.

وی اضافه کرد: مرحله نخست جشن عاطفه ها 23و 24 شهریور ماه در250 پایگاه ثابت و سیار استان بوشهر همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

لطفی یادآورشد: مردم و خیران در جشن عاطفه های سال گذشته 18میلیارد و 910 میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی به جشن عاطفه ها کمک کردند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: